Cementáři, vědomi si důležitosti zápasu, neponechali nic náhodě a před zraky svých příznivců porazili KP Brno rozdílem šesti v branek v poměru 30:24 a připsali si tak veledůležité dva body, které jim definitivně zajistily účast v elitní šestici.

Úvod konfrontace byl vyrovnaný. Brňané drželi s domácím týmem krok. Zlom nastal v poslední desetiminutovce první půle, kdy Cementáři odolali několika útočným výpadům soupeře a sami naopak několikrát skórovali. Dostali se do slibného vedení, které si do první sirény udrželi.

„Začali jsme zodpovědně. Dařilo se nám v obraně, i samotný přechod do útoků. Náskok pěti gólů do přestávky byl opravdu pro další průběh zápasu stěžejní," potvrdil hranický kouč.

Do druhého dějství tak šli svěřenci trenéra Libora Hrabala posilněni výrazným vedením. Mohl být spokojený. Jeho týmu vycházela taktika na výbornou.

„Během druhé půle jsme trošku vypadli ze hry. Pramenilo to však hlavně z toho, že jsme obdrželi několik dvouminutových trestů a chvíli hráli i ve čtyřech. To se zákonitě muselo projevit," okomentoval průběh, kdy Brňané začali stahovat gólové manko.

Hraničtí už zvrat nepřipustili a zodpovědnou hrou dokráčeli bez výraznějších potíží k zaslouženému vítězství. Ziskem dvou bodů si zajistili třetí místo po základní části a také účast v nadstavbě o medailové boje.

„Udělali jsme první krok. Podařilo se nám splnit cíl, který jsme si stanovili. Všechno, co bude nyní navíc, je jenom dobře. Bude to taková třešnička na dortu," řekl Libor Hrabal, jehož tým brzy čeká první finálový zápas Českého poháru proti Jičínu a v neposlední řadě také ligové boje a medailové posty.

TJ CEMENT HRANICE – HANDBALL KP BRNO 30:24 (16:11)

Nejlepší střelci: Čadra 8, Galus 6, Tůma 4 – Dostalík a Hastík po 5, Hubáček 4.

Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2:4. Vyloučení: 7:3. Diváků: 420.

Hranice: Kučerka, K. Magrla – P. Magrla, Stržínek, Rachač, Lančí, Brož, Čadra, Herda, Bajgar, Samiec, Tůma, Galus, Šíra, Dolák.

Tipgames extraliga

22. kolo: Hranice – KP Brno 30:24, Lovosice – Plzeň 34:28, Zubří – Dukla 25:22, Jičín – Karviná 29:26. Frýdek-Místek – Přerov 28:23.

1. Jičín 20 13 4 3 521:464 30
2. Lovosice 20 11 5 4 548:495 27
3. Hranice 20 13 0 7 576:535 26
4. Dukla Praha 20 12 1 7 515:460 25
5. Plzeň 20 12 1 7 547:495 25
6. Zubří 20 11 2 7 545:526 24
7. Karviná 20 11 1 8 569:550 23
8. KP Brno 20 7 6 7 528:509 20