Přestože hosté vsítili první dvě branky utkání, Cementáři jim následně pěti góly v řadě odskočili. Ještě ve 22. minutě vedli 13:8, avšak soupeř do konce první půle snížil na 16:14.

„Do zápasu jsme vstoupili solidně a vypracovali si náskok pěti branek. Hráli jsme takticky dobře a nepouštěli Zubří do rychlých protiútoků. Mohli jsme jít i na větší rozdíl, ale byla tam zbrklá střelba a nepřesnosti, čehož soupeř do poločasu využil ke snížení téměř na kontakt,“ uvedl hranický kouč Libor Hrabal.

Domácí svůj náskok drželi do čtyřicáté minuty. Poté ovšem dalších deset minut nebyli schopni skórovat, čehož Zubří využilo k rozhodujícímu trháku a odskočení až na 20:25.

V závěrečné desetiminutovce už si soupeře svůj náskok pohlídal a odvezl si tak z Hranic oba body po vítězství 26:30.

„Prvních sedm minut druhé půle jsme na tom byli ještě dobře. Poté se ale opět dostavily nevynucené chyby. Zubří navíc vytáhlo obranu, těžilo z našich nepřesností a přecházelo do rychlých protiútoků. Obrátilo výsledek zcela na svou stranu a závěr už si tak zkušený tým pohlídal,“ uvedl trenér Hrabal ke zpackané druhé půli, která stála jeho tým body.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří 26:30 (16:14)

Nejlepší střelci: Galus 8, Čadra 5, Indrák 5 – Stržínek 10/4, Jurka 6, Mičkal 3, Mika 3, Bechný 3.

Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4. Vyloučení: 1 – 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváci: 370.

Sestava a branky TJ Cement Hranice: Kučerka, Fabián – Magrla, Kleisl, Brož 1, Ruber, Čadra 5, Indrák 5, Bajgar 2, Samiec, Galus 8/4, Šíra, Dolák 4, Weintritt 1. Trenér: Libor Hrabal.

Hraničtí házenkáři prohráli už své páté utkání v letošním ročníku Tipgames extraligy a propadli se na devátou příčku, na což nejsou jejich příznivci zvyklí. Naklonit si je zpět na svou stranu mohou Cementáři už dnes při čtvrtfinálovém utkání Českého poháru, kdy od 18.30 hodin hostí pražskou Duklu. Vstup na tento zápas je volný.

TABULKA

Tabulka házenkářské extraligy