Povedlo se jim totiž stejně jako v domácím střetnutí porazit Plzeň, tentokrát dokonce na její palubovce resp. v azylu, a to v poměru 25:22.

Plzeňští šli do střetnutí s jasným cílem, kterým nemohlo být nic jiného než vítězství. Výhoda „domácího" prostředí jim však do karet nyní nehrála.

První dějství bylo herně vyrovnané. Domácím se sice podařilo v závěru dějství si vytvořit i třígólové vedení. Cementáři však zvýšili aktivitu a dokázali manko do přestávky smazat. Do kabin tak oba mančafty odcházely za smírného stavu 13:13.

Druhý poločas byl s ohledem na průběžně měnící se skóre na jedné či druhé straně zajímavý. Jak Plzeň, tak i Hranice se střídaly ve vedení. Více ze hry však měli hosté, kteří se i zásluhou využité početní výhody dostali ve 42. minutě do vedení 17:15.

Plzeňští rovněž měli výhodu jednoho muže v poli navíc, tu však zužitkovat nedokázali.

Právě ubráněné oslabení Hranické nabudilo k velkému tlaku. V poslední pětiminutovce nastříleli zásluhou Tůmy, Rachače a Šíry tři branky, čímž definitivně převážily pomyslné misky vah a završili tak hranický triumf.

Další zápas nadstavby čeká Cementáře v neděli, kdy od 10.30 hostí celek Jičína. Duel bude bezesporu pro oba celky prestižní záležitostí, neboť dojde na reprízu finálové bitvy Českého poháru.

TALENT M.A.T.PLZEŇ – TJ CEMENT HRANICE 22:25 (13:13)

Nejlepší střelci: Tonar 6, Horký 4, Blecha 3, Vinkelhöfer 3, Loskot 3 – Čadra 6, Galus 4/1, Šíra 4, Rachač 4.

Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1. Rozhodčí: Halada, Točík. Vyloučení: 4 – 2. Diváků: 200.

Plzeň: Motlík, Misař – Fořt 1, Holík, J. Klaus, Kust, Blecha 3, A. Strýc, Petrovský 1, Vinkelhöfer 3/1, M. Tonar 6, Loskot 3, Horký 4, Šindelář 1. Trenér: Martin Šetlík.

Hranice: Kučerka, Fabián – Magrla, Stržínek 1, Rachač 4, Brož 1, Čadra 6, Bajgar 1, J. Samiec, Tůma 3, Galus 4/1, T. Samiec, Šíra 4, Dolák 1. Trenér: Libor Hrabal.