Porážka o jedinou branku sice znamená, že právě páteční soupeř zůstává nadále ve hře o udržení, Cement ale může v případě rovnosti bodů spoléhat na lepší vzájemné skóre. Na kopřivnický celek má navíc stále náskok dvou bodů a před sebou nedělní domácí souboj s beznadějně poslední Litovlí.

Hraničtí ovšem chtěli minimálně o postupu do baráže rozhodnout již proti Kopřivnici. A ještě ve 44. minutě se zdálo, že oslavy jsou blízko. Po brance Mičkala, který těžil z vynikající práce Čadry, to bylo už 18:14. Hosté poté ale předvedli heroický výkon, přesně takto si asi každý trenér představuje bojovnost svých svěřenců pro udržení se v jakékoliv soutěži, natož v té nejvyšší.


„Musím dnes kluky pochválit. Odvedli maximum z toho, co jsem po nich chtěl, bojovali a ukázali, že jim není jedno, v jaké jsme situaci. Ale bohužel. Výhra sice těší, ale je jen o branku. A to je méně než jsme chtěli,“ rozmrzele uvedl kouč Kopřivnice Ivo Vávra pro svazový web.

Vávrův tým nejprve srovnal, v koncovce si pomohl i hrou bez brankáře, a diváci v hranické hale tak v závěru sledovali parádní drama. Hosté se dokonce dostali do vedení 25:24, to ale bylo málo, výhru potřebovali minimálně dvougólovou. Pyško sice chytil Mičkalovi sedmičku a daroval tak svému týmu jedenáct vteřin na rozhodující útok, ten ale Kopřivnici nevyšel. Paradoxně se tak přes prohru nakonec radovali domácí házenkáři.

„Díky nepříjemné vysunuté obraně soupeře jsme se nedokázali v ofenzívě prosazovat a nabídli Kopřivnici řadu rychlých útoků. Druhý poločas se nám podařilo naopak dlouho eliminovat jejich útok, přitvrdili jsme v obraně, ale posledních sedm minut jsme po taktické stránce nezvládli. Soupeř toho využil a díky lepší koncovce vyhrál,“ zhodnotil duel trenér Cementu Libor Hrabal.
Záchranářské boje se tak pro Hranice aktuálně prakticky smrskly do jednoho klíčového utkání. V neděli od 10.30 Cementáři nebudou chtít na své palubovce zaváhat proti jasně poslední Litovli, která za celou sezonu zvítězila pouze třikrát. Domácím navíc bude ke druhému místu v play-out stačit i remíza, pokud Kopřivnice neporazí vedoucí Nové Veselí.

TJ Cement Hranice – KH Kopřivnice 24:25 (12:12)

Nejvíce branek: Magrla P. 6, Mičkal 5/3, Andrš 4 – Mynář 6/2, Gřes Jan 5, Rachač 4/4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 6/3 – 7/6. Vyloučení: 3 – a7. Diváci: 257.