„My jsme vyrobili velké množství chyb, kterými jsme drželi domácí neustále ve hře. V utkání nakonec vyhrála vyzrálost a zkušenost Lovosic, které se většímu množství chyb vyvarovaly a v důležitých momentech situace zvládly,“ vyzdvihl trenér Cementu Jaroslav Hudeček rozhodující faktory utkání.

Hrálo se dle odlišného scénáře, než tomu bylo na konci ledna v Hranicích. Tam Cement v první půli naprosto propadl a parádní stíhací jízdou po změně stran vybojoval bod za remízu 27:27.

Tentokrát to byli Cementáři, kdo od začátku diktoval tempo hry a měl navrch. Ani tříbrankové vedení ale nestačilo, Lovci ovládli závěr prvního poločasu a překlopil vedení na svou stranu.

Ani druhá půle ale nebyla ze strany domácích zpočátku ideální. Hranice si vzaly vedení zpět, Lovosice však nakonec rozhodly gólovou šňůrou mezi 42. a 45. minutou. Lovci vedli 24:20 a další comeback už Hraničtí nezvládli.

Cement tak po důležité výhře nad Kopřivnicí opět vypadl z elitní osmičky. Na tu však ztrácí pouze bod.

„Pro nás je teď každý zápas stěžejní a chtěli jsme v Lovosicích získat ztracený bod z domácího utkání. I nadále ale živíme naději, že bychom se do play-off mohli dostat. Děkuji hráčům za to, že chtějí a makají. Bohužel nás ale sráží ty chyby,“ uzavřel Jaroslav Hudeček.

Cement odehraje v základní části extraligy ještě tři utkání. V sobotu doma hostí silný Frýdek-Místek. Pozornost a naděje fanoušků se však budou upínat zejména na následující dva duely – v Kopřivnici (12. března) a v Brně (20. března).

HK FCC Město Lovosice – TJ Cement Hranice 30:27 (16:13)

Nejvíce branek: Kupa 9/2, Trkovský 7, Motl 6/2 – Zbránek 7, Mucha 4, Magrla 4/1. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 6/4 – 5/3. Vyloučení: 4:6. ČK: Zourek (L).