„Utkání rozhodla naše nedisciplinovanost. Obě červené karty následovaly po našem nesportovním chování, byť jsem tu situaci v druhé půli neviděl," uvedl trenér Hranic Libor Hrabal.

Po vyrovnaném úvodu přišly zlomové momenty zápasu. Hraničtí byli před koncem první půle až příliš často vylučovaní. Domácí se tak dostali do slibného vedení 19:14.

„Jičín díky našim oslabením a chybám v obraně dokázal vstřelit devatenáct branek za první půli, a to je hodně. První poločas se nepodařil ani našim brankářům," nemohl být hranický kouč spokojen.

Ve druhé půli se přeci jen rozchytal veterán Kučerka, zdálo se, že Cementáři se nadechli ke skvělému obratu. Avšak nestalo se. Červené karty Třeštíka a Zemánka zapříčinily oslabení obrany a hráčskou nouzi na pozici pivota. Východočeši si tak nakonec před více než pěti sty diváky pohlídali postup do semifinále.

„Druhý poločas už byl z naší strany už lepší. Dokázali jsme se sice vzchopit, dotáhnout se, ale na zvrat to v hektickém závěru nestačilo," řekl na závěr Libor Hrabal.

Jeho tým nyní bude ladit formu před prvním extraligovým kolem nového roku. Hranice v něm v neděli 7. února hostí Frýdek-Místek.

HBC Ronal Jičín – TJ Cement Hranice 31:28 (19:14)

Nejvíce branek: Loskot 8/2, Zeman 7/2, Čurda 4 – Hastík 7, Mičkal 6/3, Magrla 5/3, Čadra 4.

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Branky ze sedmimetrových hodů: 4:6. Vyloučení: 5:7, navíc ČK: Loskot (Jičín), Třeštík a Zemánek (Hranice).