Početná marodka je pryč, hráči se dostávají zpět do formy.

V přípravě zatím neprohráli a poslední dva turnaje v Novém Veselí a Litovli s přehledem ovládli.

O víkendu mezi 14. a 16. srpnem zavítali Hraničtí nejprve do Nového Veselí, kde se zúčastnili šestého ročníku Memoriálu Josefa Smékala. Zde odehráli napřed dvě utkání ve skupině, kdy si poradili s Frýdkem-Místkem i domácím mužstvem. V následném boji o prvenství na ně nestačila ani pražská Dukla, Cement zvítězil 27:24.

„Byl to dobře obsazený turnaj. S domácím Novým Veselím jsme se trošku trápili, protože mělo mladý a ambiciózní mančaft. Zvítězili jsme nakonec díky dobré obraně, v útoku to ještě nebylo ono," řekl k prvním zápasům trenér Hranic Libor Hrabal. Výkon jeho týmu však jakoby měl stále vzestupnou tendenci.

„Ve finále jsme narazili na Duklu Praha, kde jsme předvedli suverénní a kolektivní výkon. Trápila nás možná jen malá agresivita v obraně a občas i neproměňování šancí, ale to je v této fázi přípravy normální věc," byl spokojen Hrabal.

Nepřesnosti v útoku

Minulý víkend na Cementáře čekal další turnaj, tentokrát u extraligového konkurenta z Litovle. Zde se konal již 56. ročník turnaje O pohár města Litovle. Kromě domácího Tatranu a Hranic se zde potkaly také celky Karviné a prvoligové Bystřice pod Hostýnem.

Také tady Hranice dominovaly, když na úvod skolily Litovel. Následně zvládly i utkání se čtvrtým celkem loňského ročníku extraligy Karvinou, kterou porazily o tři branky. V nedělním ranním utkání pak dle papírových předpokladů přehrály i Bystřici pod Hostýnem.

„Nemůžu být spokojen úplně se vším, protože stále byly i v Litovli vidět nepřesnosti v útoku a neproměňování šancí. To musíme odstranit. V obraně jsme se ale zlepšili. Karviná proti nám nenastoupila v úplně nejsilnější sestavě, takže se to těžko hodnotí. Poslední mač s Bystřicí jsme trošku podcenili, z čehož jsme se celý poločas nemohli dostat. Pak už jsme ale soupeři utekli," komentoval druhý turnaj kouč Cementu.

Ten je zatím spokojen hlavně s návratem několika důležitých hráčů. Pochvaluje si zejména větší šířku svého kádru.

„Myslím si, že máme hlavně větší alternativy pro střídání. Je pro nás důležité, abychom měli k dispozici více hráčů, což se nám teď daří. Můžeme prostřídat vlastně kompletní šestku, která pak má sílu. Navíc to jsou zkušení hráči, kteří přenesou své prvky do hry. Momentálně je hlavní přednost v tom, že se všichni dávají do kupy," shrnul Libor Hrabal.

Kučerka má respekt

S přípravou je tedy zatím celkově spokojen.

„Nikoho konkrétního bych nějak moc nevyzdvihoval. Snažíme se to rozložit opravdu na všechny hráče. Ale myslím si, že Marek Tůma se po nepříjemné nemoci začíná dostávat do své herní pohody. Zde jdou vidět ty nejsilnější pokroky," prozradil hranický trenér.

Další výraznou osobností je brankář Josef Kučerka, který se po vážném zranění dostal zpět do hranické brány. Vrátil se navíc ve velkém stylu.

„Pepa Kučerka v Litovli odchytal celé dva zápasy. Chtěl tam stát a šlo vidět, že když je za obranou on, tak soupeř má respekt. Ukázal navíc hned své kvality, v Litovli byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje," řekl na závěr Libor Hrabal.

Cementáři na turnaji v Novém Veselí:

Skupina:

Hranice – Frýdek-Místek 33:29 (18:16)

Nové Veselí – Hranice 25:27 (10:12)

Finále:

Hranice – Dukla Praha 27:24 (16:13)

Cementáři na turnaji v Litovli:

Litovel – Hranice 22:27 (10:16)

Karviná – Hranice 23:26 (10:12)

Hranice – Bystřice pod Hostýnem 31:21