„Bylo vidět, že to byl první zápas po dlouhé pauze. Hlavně v obranné fázi to hodně skřípalo, nedokázali jsme z kluků vytáhnout nějaké nasazení. Opravdu to byla příprava od á do zet,“ ohlížel se Miroslav Bartoň.

Kouč nicméně během duelu zkoušel hlavně ve středu obrany nové možnosti.

„Dostali jsme v prvním poločase moc gólů. Chytali všichni tři gólmani, obrana nefungovala. Nehráli ještě Brož nebo Indrák, jen krátce nastoupil Mlotek,“ jmenoval Bartoň.

Nyní už se Cementáři chystají v domácích podmínkách na veledůležitý start sezony. První únorový den zajíždí do Jičína, kde chtějí za každou cenu zvítězit.

„Trénujeme čtyřikrát týdně, snažíme se, co to jde. Kluci samozřejmě chodí do práce nebo do školy. Chceme postoupit do play-off, musíme ale vyhrát v Jičíně a ve Frýdku. V únoru nás čeká těžký los, čtyřikrát hrajeme venku,“ připomněl Miroslav Bartoň, že po duelu v Jičíně Cement zajíždí postupně do Plzně, Lovosic, a Frýdku-Místku.

Herní přípravu před startem extraligového kolotoče odehrají Hraničtí tento pátek a sobotu, kdy je v hale Cementu na programu tradiční Memoriál bratří Králíků. Hranice vyzvou v pátek od 17 hodin SKKP Brno, v neděli dopoledne pak prvoligové celky Litovle a Bystřice pod Hostýnem.

TJ Cement Hranice – HC Zlín 29:27 (17:15)