Loňský vicemistr zatím v sezoně tápe a bylo tedy zajímavé sledovat, zda si hosté udrží svou neporazitelnost. Proti Hranicím nastoupila bývalá opora Martin Stržínek.

Kouči Hegarovi scházel jen Kleisl, kterého čeká v průběhu týdne operace.

HC Zubří - TJ Cement Hranice 31:23 (17:13)

V prvním útoku se zaplněné hale představili hosté. Úspěšně jej zakončil Bajgar a Cement vedl 1:0. Na druhé straně vyrovnal vzápětí exhranický Stržínek.

Pak se však domácí střelci odmlčeli na dlouhých osm minut. V této fázi zápasu následovala série pěti branek Hranic a v 9. minutě vedly 6:1. Pak navíc Stržínek nedal sedmičku a domácí trenér si vzal oddechový čas. Po time-outu se na hřiště vrátil úplně jiný tým. Zubří sáhlo k výměně brankáře a také stylu obrany.

Právě změna obrany se ukázala pro další vývoj utkání jako rozhodující faktor. Její efekt přišel ihned. Ve 13. minutě snižoval domácí Mičkal na 6:8. Následný útok Cementu skončil faulem na brankovišti, ale Galus ze sedmičky na střídajícího Baránka nevyzrál.

Po této neproměněné šanci následoval od Valachů hodně tvrdý trest. Ti se zásluhou šňůry čtyř branek dostali poprvé v zápase do vedení 10:8. Trenér Hegar na tento vývoj reagoval oddechovým časem.

Chvilka odpočinku hranickým prospěla. Začali nacházet recept na agresivní obranu soupeře a pravidelně se prosazovat. Ve 23. minutě mohl Cement vyrovnat, ale jak Brůna, tak Tůma své šance nevyužili a domácí to opět náležitě potrestali.

Dalšími čtyřmi brankami odskočili na poločasových 17:13. Druhé dějství zahájili hosté v oslabení. Hranice se s ním ale dokázaly úspěšně popasovat a ve 33. minutě prohrávaly stále o čtyři góly 14:18.

Cementu se však se soupeřem nepodařilo držet krok dlouho. Zubří si postupně vypracovávalo tlak a hnáno domácím publikem i rozhodující náskok. Ve 41. minutě již vedli rozdílem šesti branek 22:16. O čtyři minuty později byl navíc přímo vyloučen Tůma, který fauloval domácího hráče v samostatném úniku.

Toto vyloučení definitivně rozhodlo o vítězi zápasu. Zubří poté do utkání pustilo i hráče z lavičky a ti se za důvěru odvděčili trenérovi navýšením konečného vítězství na rozdíl osmi branek 31:23.

Sestavy a branky

HC Zubří: Titkov, Třeštík, Pernica, Baránek, Stržínek 3, Randýsek 1, Malina, Říha 2, Hrstka 5, Jurka 5, Vyjídák 3, Krupa 2, Mika 7, Mičkal 3.

TJ Cement Hranice: Fabián, Kučerka - Bednařík 3, Brůna 2, Brož, Ruber 1, Čadra 2, Indrák 1, Bajgar 5, Samiec, Kovařík, Tůma 4, Galus 3, Diviš 2.

Statistiky

Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/3, vyloučení: 5 - 4, žluté karty: 3 - 3, červená karta: Tůma (Hranice), rozhodčí: Kohout, Vaník.

K dalšímu utkání nastoupí hraničtí házenkáři ve středu 21. října, kdy zajíždějí na palubovku Kopřivnice.