„Mrzí nás to. Frýdek byl k poražení. V závěru už jsme měli málo času. Ve výsledku je jedno, jestli prohrajete o gól nebo o deset, je to prohra jako prohra. Věřili jsme, že jsme schopni tentokrát venku uspět. Nezbývá nám, než se dívat dopředu,“ pokrčil rameny trenér Hranic Libor Hrabal.

Ani po většinu první půle to ze strany jeho týmu nebyl optimální výkon, přestože v poslední pětiminutovce se Cementáři zaveleli díky výbornému Kučerkovi v bráně k úprku a vedli 18:15.

„Už první poločas byl takový zvláštní. Většinu jsme prohrávali o tři góly, v závěru jsme se ale chytili a dostali Frýdek pod tlak. Neuvěřitelně špatně jsme však vstoupili do druhého dějství. Tam jsme inkasovali čtyřikrát v řadě a soupeř byl na koni,“ ohlížel se hranický kouč.


V 53. minutě se domácí dostali do dvougólového vedení po nepovedené sedmičce Perničky, na což ještě Cement dokázal reagovat a srovnal. Pak ale přišla dokonce tříbodová šňůra Frýdku-Místku, která nakonec rozhodla o osudu zápasu. Dvě branky hostů z poslední minuty jen upravily na konečných 31:30.

„Neproměnili jsme šance ani nějakou tu sedmičku, Frýdek naopak ano. Pak se mu taky začalo dařit skórovat ze křídel. Kdybychom pokračovali ve stejném trendu jako na konci první půle, tak jsme mohli soupeři odskočit, ale bohužel,“ mrzelo Libora Hrabala.

Jak lodivod zmínil, Cement se musí dívat dopředu a rozhodně by bylo brzo propadat panice. Další duel sehrají Hranice v neděli od 10.30 hodin, kdy na domácí palubovce hostí Jičín.

Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice 31:30 (15:18)

Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 350.

Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško – Krahulík, Bednárek 2, Petrovský 5/1, Bosák 3, Gřešek 2, Dyba, Vacula, Kichner 7, Kocich 2/1, Strack 2, Geist 4, Žvak 2, Mazur, Muzálek 2. Trenér: Jiří Kekrt.

Hranice: Kučerka, Bavlnka – Magrla 3, Stržínek 3, Zemánek, Salvet 2, Bechný 1, Andrš 2, Hub 3, Mičola, Tůma 4, Indrák 2, Mičkal 4/2, Kozlovský 6, Pomahač, Pernička. Trenér: Libor Hrabal.