„Za prvé musím upřímně říct, že jsem nečekal, že to bude tak jednoduché. Byli jsme trošičku v takové depresi po prohraných zápasech v Kopřivnici a na Dukle," přiznal po zápase hranický trenér Libor Hrabal.

Samotný úvod nedělního duelu vypadal vyrovnaně, Hranice si dlouho držely vedení o dva góly. Až ve druhé části prvního poločasu začaly odskakovat na výraznější rozdíl. Po jedné z útočných ztrát hostů dal Cementu už pětibrankové vedení tři minuty před koncem úvodního dějství Miroslav Rachač.

Nejlepší střelec utkání pálil ostrými i ve druhém poločase, kdy se k němu přidal hlavně Viktor Hastík. Byl z toho raketový vstup Cementu do druhé půle a vedení 17:10 po pěti minutách od změny stran. Gumárny se střelecky trápily, buďto je deptal svými zákroky Kučerka, v horším případě netrefovaly bránu.

„Dnes domácí vyhráli spíš psychologicky, protože si věřili víc než naši chlapci. To je pro mě záhadou, protože kádr máme určitě srovnatelný. Bohužel se tohle špatně odstraňuje a těžko se s tím pracuje. Cokoliv v hlavě se mění těžce. Budeme přemýšlet, ten výkon byl nedůstojný tomu, jaké máme mužstvo," neskrýval rozčarování kouč Zubří Andrej Titkov.

Domácí se dostali dokonce do vedení o jedenáct branek. Hostující celek zvládl skóre alespoň zkorigovat na konečných 27:20.

„Poctivě jsme tomu dali všechno v tréninku, což se ukázalo v zápase. Dodrželi jsme taktické věci, které jsme si řekli, věděli jsme, co Zubří hraje. Chtěli jsme eliminovat jejich spojky, což se nám z velké části podařilo. Obrana šlapala, dostali jsme třináct gólů asi do padesáté minuty. Tam jsme zahráli to, co jsme potřebovali a z toho jsme vycházeli," uvedl na závěr Libor Hrabal.

Cementáři se díky výhře dostali o bod před svého nedělního soupeře a jsou třetí. Zubří je o místečko za nimi.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří 27:20 (15:9)

Nejvíce branek: Rachač 8, Hastík 7, Stržínek 3 – Řezníček 6/1, Douda 4, Bechný 3.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 460.

Extraliga házenkářů – 14. kolo

Lovosice – Frýdek-Místek 25:22 (15:10)

Nejvíce branek: Bouček 8, Klimt a Malý po 5, Sýkora 3, Chroustovský 3/2 – Petrovský 7/6, Kichner 4, Pomichálek a Krahulík po 3.

Hranice – Zubří 27:20 (15:9)

Nejvíce branek: Rachač 8, Hastík 7, Stržínek 3 – Řezníček 6/1, Douda 4, Bechný 3.

Karviná – KP Brno 30:21 (20:8)

Nejvíce branek: Frančík 9, Paululik 8, Skrobič 3 – Dostalík 6, Kučera 4, Hubáček 3.

Plzeň – Jičín 32:19 (16:10)

Nejvíce branek: M. Tonar 6/2, M. Škvařil 5, Jonáš, Ivancev, Poloz a Šindelář po 3 – Šulc 4, Zeman a Kubík po 3.

Kopřivnice – Dukla Praha 26:32 (14:17)

Tabulka

Tabulka