Favorizovaní Cementáři na soupeře vlétli a ujali se rychlého vedení 6:1. Poté však lehce polevili, což hosté využili k dotažení se na rozdíl jediné branky. Další dění pak nabídlo trošku překvapivě vyrovnanou partii, poločasové skóre se zastavilo na číslech 11:11.

„Do zápasu jsme vstoupili výborně, měli jsme dobrý náskok. Bohužel jsme ale trochu polevili a nechali hosty naše vedení stáhnout," rekapituloval nedělní mač trenér Hranic Libor Hrabal.

Do druhé půle domácí opět vstoupili dominantním způsobem a vzali si zpět pětibrankový náskok. Ten pak v pohodě udržovali. Menší zdramatizování se Kopřivnici podařilo vynutit stažením rozdílu na tři trefy, Cementáři si ale vítězství nakonec zaslouženě pohlídali.

„Jem rád, že do druhého poločasu jsme vstoupili tak, jak jsme si v kabině řekli. Vytvořili jsme si tak slušný náskok a dotáhli jsme to do úspěšného konce," byl spokojen Hrabal.

Kouč Kopřivnice Ivo Vávra přes prohru nevěšel hlavu. „Věděli jsme, co nás v utkání čeká. Hranice mají jednu z nejlepších šestek v extralize. Na druhou stranu jsme si ale věřili, protože už jsou někteří v letech. Chtěli jsme je uběhat. Dnešní zápas byl určitě dobrý, ale u nás rozhodly individuální chyby a neproměněné šance. Kluky ale musím pochválit za bojovnost a věřím, že nám to v následujících zápasech půjde," uzavřel trenér hostů.

TJ Cement Hranice – KH Kopřivnice 30:26 (11:11)

Nejvíce branek: Mičkal 9/1, Čadra 5, Magrla 4/3, Stržínek 4 – Gřes Jan 8, Hardt 7, Gřes Jiří 4/1.

Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 5:6. Diváci: 230.