Duel byl vyrovnaný. Oba týmy se přetahovaly v celém jeho průběhu o vedení. Domácí trenér Libor Hrabal musel v sestavě poněkud improvizovat, neboť mu scházel Zemánek, který vyfasoval stopku za vyloučení v předchozím utkání.

Poprvé do kabin šli spokojenější Jičínští, kteří vedli o jeden gól. „Musím říct, že to poločasové vedení soupeře bylo víceméně zasloužené. Byli jste statičtí v útoku, nehráli jsme to, co jsme chtěli, a nedokázali jsme se přes jejich obranu výrazněji prosadit," poznamenal hranický kouč.

Pokud chtěli Cementáři pomýšlet na úspěch, tak museli zabrat. „Řekli jsme si, že musíme být důraznější v obraně. V první půli jsme soupeře nechali střílet z bezprostřední blízkosti a nechali je proskakovat, z čehož Jičín gólově těžil. Naštěstí jsme se dokázali zlepšit i v útočné fázi a vrátili se tak do hry o vítězství," zmínil Hrabal.

Střelecky se dařilo Magrlovi, kterého dobře začal doplňovat i Gřes s Hastíkem.

„Později jsme se museli vyrovnat s osobkou na Hastíka. Trošku jsme s tím měli problém, ale naštěstí jsme se dokázali prosadit. Prosazoval se i Rachač, pro kterého bylo utkání určitě náročnější, neboť musel hrát i na pravé spojce. Celkově vzato jeho branky nám pomohly, hlavně teda ta v poslední sekundě hry. Věřím, že i ho samotného výkon nakopne," konstatoval lodivod domácích.

Právě Rachačova trefa ze sedmičky rozhodla o tom, že Jičín odjede z Hranic s prázdnou.

„Dva body zůstaly doma, takže spokojenost je samozřejmě maximální. Jsem rád, že jsme to utkání nakonec dotáhli do vítězného konce," zhodnotil Hrabal. Toho mrzel pouze fakt, že po utkání musel do nemocnice Hastík, kterému se zablokovaly záda. „Uvidíme, jak na tom bude. Snad to nebude nic vážnějšího a budeme s ním moct počítat do dalšího duelu," upřesnil Hrabal.

K dalšímu střetnutí zajíždí Hraničtí v neděli na palubovku Karviné. „Karviná bude mít výhodu domácího prostředí, kde je určitě silnější. V kádru jsou mladí kluci, kteří budou chtít hrát rychlou házenou. Spolu se zkušeným Veřmiřovským budou velice nepříjemným soupeřem. Musíme se na to utkání dobře připravit. Samozřejmě chceme uspět," dodal úspěšný trenér.

TJ Cement Hranice – HBC Ronal Jičín 23:22 (11:12)

Nejlepší střelci: P. Magrla 6/2, Rachač 6/1, Hastík 4 – Skopal 7, Bareš a Klouček po 3, Drbohlav a Zeman po 2.

Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 3:4. Diváků: 205.

Hranice: Kučerka, K. Magrla, Kleisl – Mičkal 2, T. Samiec 1, P. Magrla 6/2, Brož, Třeštík 1, Rachač 6/1, Gřes 3, Hastík 4, Hlaváč, Kobliha. Trenér: Libor Hrabal.

Extraliga

Další výsledky 3. kola: Přerov – KP Brno 19:39, Frýdek-Místek – Zlín 30:27, Zubří – Plzeň 23:18, Lovosice – Dukla Praha 27:28, Litovel – Karviná 27:27.

Tabulka

Tabulka