První duel ve Frýdku-Místku ovládli domácí házenkáři 30:29. V Hranicích už to ale bylo o něčem jiném. Na Cementářích šlo vidět, že se s fanoušky na závěr sezony chtějí rozloučit důstojně a předvedli výkon, díky kterému se jim to také podařilo. První poločas vyhráli vysoko 20:11, čímž si vybudovali dostatečný náskok.

„Díky našemu nezodpovědnému přístupu bylo v prvním poločase po zápase. Prohrávali jsme o devět gólů, podali jsme absolutně nesoustředěný výkon. Hranice nás předčili absolutně ve všem," zlobil se kouč Frádku-Místku Aleš Chrastina.

Druhá půle už se dohrávala v poklidějším tempu. Střelecky se probudil hlavně hranický Miroslav Rachač, který nasázel celkem 12 branek. Trenér Cementu Libor Hrabal tak měl po delší době důvod ke spokojenosti.

„Zápas proběhl v klidném duchu, my jsme našli více motivace než soupeř, o tom to dnes bylo. My jsme chtěli poslední domácí zápas v sezóně vyhrát a taky jsme to pro fanoušky zvládli. Myslím si, že jsme hráli dobře v obraně, v útoku se nám střelecky dařilo, takže pohodový zápas, žádný tlak," řekl k utkání trenér Cementářů Libor Hrabal.

Sezona tedy Hranickým skončila, vzhledem k pěknému čtvrtému místu po základní části je možná sedmá příčka pro svěřence Libora Hrabala zklamáním. O lepší umístění přišli po nešťastné čtvrtfinálové sérii s Brnem, kterou prohráli po těsných zápasech 0:3. V následném prvním kole bojů o pátou až osmou příčku pak nestačili na pražskou Duklu, aby se nyní se sezonou rozloučili úspěšným bojem o sedmé místo s Frýdkem-Místkem.

TJ Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek 35:27 (20:11)

Nejvíce branek: Rachač 12, Margla 5/3, Čadra 4 – Petrovský 8, Rajnoha 6, Pomichálek, Meca po 3. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0. Vyloučení: 4:3. Diváci: 253. První zápas: 29:30.