K výhře 28:24 výrazně přispěla obrana v čele s výborně chytajícím Josefem Kučerkou. Cementářům tak po třech kolech soutěže patří čtvrtá příčka tabulky.

Domácí odehráli na jedničku hlavně první poločas, v němž se dostali už do vedení 11:5. Lovci sice dokázali korigovat na rozdíl tří branek, po změně stran už však úřadoval Kučerka, který hostům nepovolil přiblížit se na nižší brankový rozdíl.

„Základem našeho vítězství byl první poločas, kdy jsme dokázali eliminovat osu Motl – Bouček – Klimt a splnili tak taktické pokyny před zápasem. Agresivní obrana s výborně chytajícím Kučerkou byla dominantní v celém zápase,“ pochvaloval si trenér Cementu Libor Hrabal na svazovém webu.

„V závěru jsme se dokázali prosadit z křídel, která držela naše vedení. Za velice motivovaný výkon chválím všechny hráče,“ dodal kouč.

Lovosice mrzely hlavně nevyužité šance. „Když jsme mohli jít na rozdíl dvou, třech gólů, tak to Pepa Kučerka zavřel a my následně dostávali jednoduché góly z protiútoků. To nám definitivně zlomilo vaz,“ hodnotil duel asistent trenéra Lovců Jan Landa.

V dalším kole se Cementáři představí v Jičíně. Utkání je na programu v sobotu od 18 hodin a Hranice nečeká nic jednoduchého. Jičínští v prvním kole vyzráli doma na Karvinou a jen těsně padli v posledním kole s pražskou Duklou. V Lovosicích však o dvě branky padli.

TJ Cement Hranice – HK FCC Město Lovosice 28:24 (14:11)

Sestava a branky Hranic: Kučerka, Kleisl – Menšík 1/1, Magrla 5, Padalík, Mlotek 3, Bechný 3, Andrš 5, Hub 4, Mičola, Tůma 2, Indrák 4, Mičkal 1, Kozlovský, Holiš, Pernička.
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7, Trkovský 6, Franc 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 0/2 –2/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 221.