„Karviná hrála po celý zápas chytře. S jejich dynamickým pojetím hry jsme se nedokázali vypořádat," připustil Libor Hrabal, trenér Hranic. Jeho družina si v úvodu prvního poločasu dokázala vytvořit vedení, ale v posledních osmi minutách střetnutí o něj přišla a do kabin šla s tříbrankovým mankem.

„Poločasový výsledek byl rozhodně hratelným. Věděli jsme co od soupeře můžeme čekat, ale nedokázali jsme ho v jeho rychlých protiútocích eliminovat. Určitou roli sehrály také síly, které nám vzhledem k omezenému střídání, postupně odcházely. Z toho také pramenily chyby jak v útoku, tak i v obraně," uvedl Hrabal.

Jeho tým ve druhé půlhodině bojoval, ale manko už nedokázal stáhnout a připsal si tak po skóre 28:31 třetí prohru v řadě.

„Nedokázali jsme ubránit jejich útočnou fázi a navíc se nám ani nevedlo v obraně. Soupeř naše útoky zdárně přerušoval. Hlavní rozdíl byl v dynamice. V této činnosti jsme byli bohužel těžkopádnější. Nedokázali jsme se soupeřem vypořádat, stejně tak jako stále s těmi dvěma klíčovými absencemi," zmínil Hrabal.

Cement už v neděli může své zaváhání odčinit. Na své palubovce hostí od 10.30 Frýdek-Místek.

TJ Cement Hranice – HCB OKD Karviná 28:31 (13:16)

Hranice: Kučerka, Fabián, K. Magrla – Čadra, P. Magrla, Zemánek, Tůma, Kobliha, T. Samiec, Šíra, Brož, Mráz. Trenér: Libor Hrabal.