Samotný zápas sliboval zajímavou podívanou. Cementáři vyrazili k soupeři s jednoznačným cílem uspět.

„Zpočátku to na hřišti byla celkem divočina. Hrálo se nahoru, dolů. Hra se uklidnila až za stavu 6:6," popsal dění Libor Hrabal, trenér Hranic.

Posléze se defenziva na obou stranách zkonsolidovala a hrálo se více takticky. „Bylo důležité, že se nám dařilo eliminovat rychlé brejky Dukly. Jejich nejnebezpečnější hráč Kotrč se prakticky v první půli ani neprosadil," zmínil Hrabal, který mohl být s průběhem duelu spokojený. Poločas totiž vyzněl pro Hranice.

Ve druhé půli to hostům až tak neklapalo.

„Sice jsme vedli, ale pak se výboj utkání obrátil ve prospěch Dukly. Na hřišti jsme dělali přesně to, co jsme dělat neměli. Začali jsme ztrácet balony a Dukla přecházela do rychlých protiútoků," zlobil se kouč hostů.

„Roli hrálo i to, že vzhledem k osobce na Stržínka se nám v ofenzivě až tak nedařilo," doplnil. Hranice však ještě dokázaly zabrat a nepříznivý stav zvrátit ve svůj prospěch.

Po vítězství, byť těsném, 22:21 mohli hosté slavit zisk důležitých dvou bodů.

„Mimo tedy ten úvod byla naše obrana konečně taková, jakou bych si představoval. Navíc nám výborně zachytal gólman Kučerky, který měl úspěšnost svých zákroků téměř padesát procent. Jsme rádi, že jsme konečně dokázali zvítězit na palubovce Dukly. Se ziskem dvou bodů jsme velmi spokojeni," dodal lodivod Cementu.

O další mistrovské body budou Hraničtí bojovat v neděli od 10.30, kdy na své palubovce vyzvou Frýdek-Místek.

HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice 21:22 (11:12)

Nejlepší střelci: Jeníček 6, Šůstek 5, Kotrč 3 – Konšel 5, Stržínek 5, Kobliha 4.

Sedmimetrové hody: 5/1 – 0/0. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Vyloučení: 5 – 4. Diváků: 190.

Dukla Praha: Rangl, Petržala – Kastner, Šimůnek, Sviták 2, Mráz 2/1, Piskač, Kotrč 3, Polášek 1, Reichl, Jeníček 6, Syřínek 2, Šůstek 5, Bělohlav. Trenér: Pavel Pauza a Jiří Kotrč.

Hranice: Kučerka, K. Magrla, Kleisl – Stržínek 5, Rachač 3, J. Zemánek, Brož, Čadra 2, Konšel 5, Kobliha 4, T. Samiec, Šíra 3. Trenér: Libor Hrabal.