Na konci 17. minuty vyrovnávali hostující svěřenci Libora Hrabala na 8:8 a poté šli vstříc páté výhře v sezoně.

Mezi 21. a 28. minutou nebyli domácí schopni překonat Kučerku v hranické kleci, což vyústilo v poločasové vedení hostů 16:13.

Ve druhém poločase měla Kopřivnice za stavu 16:18 řadu možností, jak se dostat hranickým na dostřel, ale tou dobou nechala znovu vyniknout brankáře Kučerku.

Hranice, podporovány kotlem svých věrných příznivců, se tak v další minutách dostali až do osmibrankového náskoku.

„Momentálně hledáme složení obrany, ale nedaří se nám to. V přípravě to fungovalo, nyní se to poněkud sype. Na klucích je vidět, že bodů moc nemáme, ale na nikom jiném než na nich samotných to není. Kdybychom proti Hranicím zodpovědně zakončovali, mohl vypadat výsledek jinak. Stáhli jsme to na dvě branky, ale tutovky jsme prostě nedali. V zápase jsme měli snad jedenáct neproměněných náskoků ze šestky, a to prostě nejde. To Hranice neodpouští. Hra je, hlavně v obraně, strašně upracovaná," smutnil po utkání domácí kouč Ivo Vávra.

Cement si nakonec odvezl za výhru 34:28 všechny body a s fanoušky mohl slavit další dvoubodový zisk.

„Splnili jsme misi dvou bodů a jsme samozřejmě spokojeni. Průběh utkání nebyl lehký, především na začátku prvního poločasu. Chtěli jsme rychle utéct, ale měli jsme tam hodně neproměněných střel. Když už jsme Kopřivnici dostali na sedm, osm gólů, byla jenom otázka dohrát to do konce. I když jsme dostali dost branek, tak jsme naštěstí ještě více vstřelili. Domácí dostávají od každého hodně branek. Udělali jsme tam i chyby a musíme také poděkovat Pepovi Kučerkovi, který chytil řadu stoprocentních šancí Kopřivnice, ať už trháky nebo střely z pivotu. Kdybychom ho neměli, možná by byl závěr ještě dramatičtější, ale zaplať pánbůh, že jsme to dotáhli do vítězného konce," těšilo hranického trenéra Libora Hrabala.

Kopřivnice má nyní za sebou šest utkání s celky z popředí tabulky.

„Soupeři musím pogratulovat. O síle Hranic jsme samozřejmě věděli. Má v kádru výrazné individuality, ať už je to Pepa Kučerka nebo Martin Stržínek. Pro mě je to mančaft, který má nejlepší šestku v extralize. Připravovali jsme se na ně docela důkladně a myslím si, že jsme nebyli o moc horším týmem. Pepa Kučerka sice zachytal vynikající zápas, ale nekázeň našich střelců v zakončení byla tristní a z Pepy jsme udělali zbytečně hvězdu. Pokud by kluci stříleli tam, kam mají, mohl se zápas vyvíjet jinak," uvedl trenér KH Kopřivnice.

KH Kopřivnice – TJ Cement Hranice 28:34 (13:16)

Nejlepší střelci: Reček 4, Petřík 4, Gřes 3/1, Bajgar 3, Střelec 3, Mičola 3 – Galus 10/3, Konšel 7, Stržínek 5. Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch.Vy­loučení: 3–2. Diváků: 342.

Kopřivnice: L. Fabián, Žingor – O. Meca 2, J. Lipový, Střelec 3, Jan Gřes 1, Petřík 4, Jiří Gřes 3/1, Bajgar 3, Reček 4, Schäfer 2, Mičola 3, Hojník 1, Krpelík 2. Trenér: Ivo Vávra.

Hranice: Kučerka, M. Fabián – Stržínek 5, Rachač 1, Zemánek 1, Martinát 2, Čadra 4, Konšel 7, J. Samiec, Tůma 3, Galus 10/3, T. Samiec, Šíra 1. Trenér: Libor Hrabal.