Oba duely si jinak byly dosti podobné, společným jmenovatelem byla hlavně výborná defenzíva Cementářů s jistým Josefem Kučerkou v brance.

Tým trenéra Libora Hrabala tak vede 2:0 na zápasy a v sobotu může na hřišti soupeře potvrdit postup do semifinále.

„Bylo to podobné. Padalo relativně málo branek a byla to bojovná utkání. Nikdo se nevzdával. Na obou stranách byli výborní gólmani a dominovaly obrany," řekl Hrabal po utkání.

Frýdek pocítil absenci nejlepšího střelce extraligy Vojtěcha Petrovského opravdu naplno. Střední spojka má zlomenou ruku a je mimo hru do konce sezony.

Právě větší efektivita v koncovce hostům fatálně chyběla.

„Myslím si, že Petrovský jim enormně chyběl. Přesto ale hráli solidně, jeho góly ze spojky by nás určitě potrápily. My se ale taky musíme obejít bez Brože, prostě tak to je," pokračoval hranický kouč.

Jeho protějšek byl rád, že i bez největší hvězdy byli jeho svěřenci vyrovnaným soupeřem, přesto to bylo málo.

„Tým ukázal, že i bez Vojty Petrovského je schopný konkurovat. Musíme se ale vyvarovat nedisciplinovanosti a špatné efektivitě," měl jasno trenér hostů Aleš Chrastina.

Naopak Cement v sobotním střetnutí střelecky drželi hlavně Hastík s Rachačem, v neděli je vystřídal Petr Magrla, který nastřílel osm branek, přičemž ze sedmičky se trefil pětkrát a ani jednou neminul.

Na druhém konci hřiště často přiváděl střelce hostujícího celku k šílenství zkušený Kučerka.

Jestliže v sobotu hraničtí házenkáři dlouho udržovali tříbodové vedení, v neděli po opatrnějším úvodu z obou stran odskočili na rozdíl čtyř branek.

Vedení 10:6 se závěrem poločasu ztenčilo až na 10:8, domácí poté ale znovu utekli.

„Proti výborné obraně Hranic a Pepovi Kučerkovi se nám moc nedaří prosazovat. Dnes jsme začali lépe bránit než včera, navázali jsme na druhý poločas prvního utkání. Byl to souboj obran a gólmanů. Máme před sebou doufám ještě aspoň dva zápasy a rádi se sem vrátíme," nevzdává nic Chrastina.

Ve druhé půli Hranice náskok ještě navýšily až na pět branek, Frýdek se ve svých šancích trápil i nadále. Cementáři nakonec zvítězili o čtyři góly 23:19.

„Včera jsme dostali dvacet gólů, dnes devatenáct, obrana byla důležitá. Famózně zachytal dneska hlavně ve druhém poločase Pepa Kučerka. Nedal Frýdku šanci se dotáhnout," pověděl Libor Hrabal.

Lodivod Cementu už vyhlíží sobotní utkání ve Frýdku-Místku. Rád by využil už první mečbol a splnil tak minimální stanovený předsezonní cíl svého mužstva.

„Určitě bychom rádi rozhodli už v prvním zápase ve Frýdku, ale bude to těžké. Máme dva pokusy a myslím, že jeden zápas se nám podaří vyhrát," věří Hrabal.

TJ Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek 23:19 (14:11)

Nejvíce branek: Magrla 8/5, Horut 3, Čadra 3, Hastík 3, Třeštík 3 – Gřešek 4/4, Klaban 3, Rajnoha 3.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4. Vyloučení: 2:3. Diváci: 470.