Středomoravané disponují do startu play-off výhodou domácího prostředí a trenér Cementářů věří, že právě toto pozitivum přiláká do hranické sportovní haly mnoho příznivců místní házené. „Věřím, že diváci vytvoří pomyslného sedmého hráče na hřišti," doufá Libor Hrabal.

Jeho svěřenci využili mezidobí od konce základní části extraligy k regeneraci i zlepšení kondice.

„V posledních dvou týdnech jsme se zabývali taktikou
a střelbou. Probírali jsme to, s čím na nás může vyrukovat Frýdek-Místek," popsal průběh přípravy kouč Cementářů.

Frýdek hraje velmi nevyzpytatelnou hru, což potvrdil i v posledním vzájemném zápase proti Hranicím. Ty jej sice nakonec porazily 32:28, ale v prvním poločase Severomoravané Cementáře drtili. „Hráči jako Stach či Kichner nebezpeční ze spojek. Mají velmi dobrý přechod do protiútoku. Musíme rychle zkonsolidovat obranu
a jejich protiútok zastavit," řekl k soupeři Libor Hrabal.

Hranice disponují solidním počtem vstřelených gólů v základní části. Cementáři nadělili svým soupeřům během základní části celkem 619 gólů.

Jedenadevadesát z nich si připsal i Tomáš Mičkal, který se tak stal nejúspěšnějším střelcem Hranic. Přesto si trenér Hrabal nemyslí, že by hráči jeli individuální hru.

„Když dá sice každý deset gólů, ale pak prohrajeme, tak to nic neřeší. Budu rád, když kluci dají třeba tři čtyři góly a rozdělí si to mezi sebou tak, abychom na konci brali body za vítězství," konstatoval hranický lodivod.

„Je mi jedno, zdali dá ten, či onen tolik gólů. Pro nás je určitě přínosnější, když projdeme přes čtvrtfinále v klidu, než to, abychom měli nejlepšího střelce v soutěži," dodal.´

Nepustit jednoduché góly

Cementáři se minulý rok v play-off spálili a jejich kouč to potvrzuje. Letos se cítí pokorněji a chce se z loňské zkoušky poučit.

„Měli jsme vysoké ambice, byli jsme ve čtvrtfinále s Brnem. Také jsme hráli první dva zápasy doma. Nezvládli jsme to, čili to je takové zrádné," zpytoval svědomí Hrabal.

Letos klade do play-off důraz hlavně na silnou obranu krytou zkušenými gólmany. V prvním kole play-off pak nasadí na začátku ostříleného Josefa Kučerku.

„Víme, co v něm je, na čem bude stavět a spoléháme se určitě na něho," podpořil svého brankáře lodivod Cementářů.

„Doufám, že naši gólmani chytnou formu. Náš tým se vždy zakládal na obraně, náš tým není ten z nejrychlejších týmů, takže pokoušíme se v obraně dobře stát. Nepustit jednoduché góly z rychlých protiútoků. A pokud budeme hrát dobře v obraně, budeme hrát i klidněji v útoku a můžeme si v útoku pohrát, jak budeme potřebovat," předestřel na závěr Libor Hrabal.

Autor: LUBOMÍR BUDNÝ