Pojede se celkem šest dostihů, do kterých se přihlásilo na 50 koní především ze stájí na Moravě. Program letos zpestří i jeden dostih poníků s dětskými jezdci.

K nejsilněji zastoupeným bude patřit steeplechase Cena Pivovaru Zubr na 3900 m pro pětileté a starší koně. Jede se 3. v pořadí a odstartují v ní veličiny mezi žokeji např. Dušan Andrés nebo Jaroslav Brečka, kteří dovedli své koně k vítězství ve významných dostizích jako je Velká pardubická.

Diváci uvidí také domácího Pavla Složila s valachem Capartem, který spolu s Chrisadem v sedle s Dušanem Andrésem patří k favoritům dostihu. „Dostihy přinášejí netradiční příjemné vyžití Přerovanům i lidem z okolí. Bez dotací není možné je uspořádat, proto je naše podpora důležitá obzvláště v období, kdy se sponzoři shánějí obtížně. Uvědomujeme si svou společenskou zodpovědnost vůči regionu, kde podnikáme, a chceme se trvale podílet na jeho rozvoji,“ říká mluvčí pivovaru Hana Matulová.

Dotované závody, které se v Radslavicích v posledních letech jezdí, zvyšují prestiž závodiště a současně kladou vyšší nároky na vybavení areálu. Dnes jsou součástí závodiště nové věže pro rozhodčí, vážnice, šatny pro jezdce a také místo pro sázky, a dále se počítá s rozsáhlými úpravami a vytvořením zázemí pro diváky.

Areál pojme až tři tisíce diváků, kteří si mohou v neděli vsadit na vítěze a svého šampiona pak zapít oblíbeným pivem. V areálu závodiště postaví Zubr pivní stan se 100 místy k sezení a výčepním zařízením.