Prošel sítem afrických soupeřů bez zaváhání až do semifinále, kde udržel Tunisana. Ve finále se Martinovi podařil otočit nepříznivý vývoj utkání se zkušeným Azerbajdžáncem (osmý ve světovém žebříčku), kterého nakonec zdolal na dvě wazari.

„Martin si perfektním výkonem pojistil svou účast na mistrovství Evropy a zároveň se přiblížil olympiádě mládeže do osmnácti let, které se bude konat v Bueno Aires,“ pogratuloval svému svěřenci trenér Luboš Holčák.

Na konci dubna proběhlo otevřené Mistrovství Masters Slovenska v Povážské Bystrici za účasti deseti států.

DVOJNÁSOBNÝ TRIUMF

Velmi se dařilo i železnému zástupci Tomáši Ličmanovi, který si odváží hned dvě zlaté trofeje. Vyhrál nejen svoji váhovou kategorii do 73 kg, ale také soutěž v zápase v boji na zemi – držení, páčení a škrcení a stal se tak dvojnásobným mistrem Slovenské republiky Masters.

Pozitivní je na výkonech Tomáše, že všechny zápasy dokončil před časovým limitem a tímto ukázal, že po půlroční příprava přinesla plody.

V boji na zemi se jednalo o velké překvapení, protože boje byly spojeny s vyšší váhou 81 kg a Tomáš ukázal své zkušenosti, které načerpal v roce 2002 v extralize za Brno – dvakrát hbitě uškrtil své soupeře na svou osobní techniku a jednou zase upáčil.

REJ ČARODĚJNIC

Dalším zástupcem Judo Železo Hranice byl Karel Kovář, který dlouhodobou přípravou nenechal nic náhodě a obsadil ve váze 73 kg druhé místo a Karel se tak stal vícemistrem SR Masters.

Tato akce opět ukázala, že české Masters judo má v Evropě výjimečné postavení! Nejen dosahovanými výsledky, ale i skvělou partou lidí, kterou nám mohou všichni závidět!

Součásti akce byl i večerní program s rejem čarodějnic.