Dvěma góly přispěla k úspěchu české reprezentace Vanessa Rebecca Keprtová, která v čase 58:07 zařídila rozhodující vedení 5:3. Výsledek ještě zkorigovala 45 sekund před koncem v power play také svým druhým gólem v utkání Isabelle Gerigová.

Úvodní dějství nabídlo množství šancí na obou stranách, ale vedoucí branky se dočkaly Švýcarky. V čase 16:35 Gerigová z otočky našla z levé strany na pravé Corin Rüttimannovou, která bekhendem překonala přesouvající se Janu Christianovou. Střelkyně si polepšila už na 98 bodů za 61 branek a 37 asistencí ve 48. utkání na MS.

České florbalistky slaví bronz na MS
Krupnová dotáhla Češky k medaili. A dál? Jsou i jiné věci než florbal, říká

V úvodu druhé třetiny se Christianová přesunula proti střele Leily Edizové a skvěle zasáhla. Ve 28. minutě se ale uvolnila z levé strany od mantinelu Gerigová a zvýšila náskok Švýcarska. Za 117 sekund se poprvé radoval český tým. Anna Brucháčková prokličkovala švýcarskou obranou a poprvé překonala Laru Heiniovou.

Drama v závěru

Vyrovnat mohla vzápětí kapitánka Eliška Krupnová, ale Procházkovu týmu se to podařilo až v 38. minutě. Nela Jiráková napravila předchozí ztrátu balonku tak šikovně, že rozehrávku Andrey Gämperliové zblokovala přímo do šance Keprtové. Ta zamířil nad pravé rameno Heiniové a po premiérové brance na MS v kariéře v sobotu proti Finsku se prosadila podruhé za sebou.

Česko - Švýcarsko, zápas o bronz na MS ve florbale žen 2023Česko - Švýcarsko, zápas o bronz na MS ve florbale žen 2023Zdroj: se svolením Českého florbalu

Ve 44. minutě otočila stav Krupnová, jejíž první pokus zblokovala Céline Stetlerová, ale odražený balonek poslala česká kapitánka bekhendem jednoruč za Heiniovou. Švýcarky odpověděly při vyloučení Brucháčkové, kdy se přes clonu před Christianovou trefila do pravého horního rohu Stettlerová. V čase 49:10 opět vedly Češky. Jiráková získala míček a Ratajová zamířila přesně.

Kapitánka české florbalové reprezentace Eliška Krupnová povede tým na MS v Singapuru
U asijského tygra. Kapitánka Krupnová povede florbalové lvice za medailovým snem

Náskok zvýšila po přihrávce nejproduktivnější české hráčky na turnaji Brucháčkové Keprtová. Při hře bez brankářky snížila Gerigová. Při pokračování power play Keprtová trefila tyč prázdné branky a český tým už těsný náskok udržel.