Sobotní startovní listina čítala rovnou pětici přerovských závodníků. V tréninkové jízdě měl nepříjemný pád Petr Hanzl a byl nucen odstoupit.

Další trojice závodníků postoupila ze čtyřicetičlenné kvalifikace do hlavního závodu. Stop jim ale vystavily hned osmifinálové jízdy, kde po výborných startech doplatili na technické chyby nebo pád. Martinu Grácovi patří 26. příčka, Filip Svoboda se umístil čtyřiadvacátý a nejmladší Jan Berka skončil devatenáctý. Nejlepším výsledkem se může pochlubit zkušený skicrossař Tomáš Vychlopen.

Pravidelnému účastníkovi pohárových závodu těsně uniklo semifinále a zbyla na něj desátá příčka. Hlavní úspěchy si ale borci schovávali na nedělní závod. Zodpovědně vynechali afterparty v místním baru a na nedělní trénink nastoupili s čerstvou posilou Michalem Berkou.

K závodu kategorie Hobby se tentokrát zaprezentovalo rovných 32 závodníků, a tak měl postup do osmifinále jistý každý, kdo dokázal zvládnout kvalifikační jízdu. V té se blýskl sedmým časem Tomáš Vychlopen. V osmifinálové jízdě „promazal“ Martin Grác a i přes výborný start nedokázal udržet vedení. Třetí pozice v jízdě znamenala stop a konečné dvaadvacáté místo.

Dále postoupila bez problémů trojice Přerovanů Jan Berka, Tomáš Vychlopen a Michal Berka. Druhé dva jmenované svedl postupový pavouk do společného čtvrtfinále spolu s prvním a třetím mužem kvalifikace. Oba se ale skupiny „smrti“ nezalekli a od úvodních metrů šli společně do vedení. Tomáš Vychlopen, který svému teamovému kolegovi celou, přes kilometr dlouhou trať, dýchal na záda, nezvládl po ataku soupeře jednu z branek a skončil mimo dráhu.

Ve dvou semifinálových jízdách se tak objevili bratři Berkovi. Zatímco mladší Jan dojíždí třetí, starší Michal suverénně vítězí a postupuje mezi finálovou čtveřici. Nejdříve je na programu malé finále a excelentně startující Jan Berka jde do čela. Po celé dráze udělá jedinou chybičku, kterou soupeř ihned trestá, a Honza dojíždí do cíle druhý.

Celkově mu patří šestá pozice a historicky největší úspěch přerovského skicrossu. Na startu však ještě stojí velké finále a ve čtvrté dráze Michal Berka na lyžích exkluzivně připravených Tomášem Vychlopenem, který po vypadnutí převzal roli teamového servismana.

Po třech vítězných jízdách stylem start - cíl se Michalovi ve finále poprvé nedaří start a vyjíždí z poslední příčky. Celou trať se ale drží v bezprostředním kontaktu se soupeři a dvě zatáčky před cílem útočí na bojující trojici soupeřů. Dva z nich podjíždí vnitřní stopou, a když už to vypadá, že předstihuje i prvního jezdce, přichází cílová čára.

Michal Berka se umístil ve čtvrtém závodě českého skicrossového poháru kategorie Hobby na druhém místě. Je to skvělý úspěch pro celý tým, který doufá, že se podobné a třeba i lepší umístění podaří zopakovat při dalších závodech sezony, nejlépe při březnovém mistrovství republiky na Klínovci.

(mb)