Do závodu, který byl rozdělen na Street, Best Trick a Ollie Contest, se přihlásilo celkem šestašedesát jezdců.

Nechyběli domácí zastoupení Janem Taťákem, Jiřím Smékalem, Michalem Králíčkem a dalšími nadějnými mladými závodníky. Zahraniční jezdce zastupovala hlavně slovenská hvězda Ondřej Leskovianský.

Z důvodu nemoci nemohl v závodě nastoupit Michal Gálík. Zhostil se tak aspoň role profesionálního porotce. Nejprve se jela kategorie Street. V té se z domácích nejlépe umístili Jan Taťák a Jiří Smékal na šestém, respektive sedmém místě.

Nejlepší jízdu ze všech předvedl Ondro Leskovianský a za první příčku si domů odvezl 6 500 korun. Druhý skončil Zdeněk Modlitba z Kojetína a třetí byl Michal Coufal z Olomouce.

Jako druhý byl naplánován Ollie Contest, což je v podstatě souboj o nejvyšší výskok ze země přes laťku. Nejvýše dolétl opět Ondro Leskovianský, který zdolal 95 centimetrů. Při pokusu o rovný metr už bohužel nebyl úspěšný.

Nakonec se jel Best Trick, kde se jezdci snaží o nejlepší trik ve skateparku bez časového limitu. Králem Best Tricku se stal Lubomír Kolek se svým boardslidem transfer přes pyramidu.

Po vyhlášení se všichni přesunuli do klubu Šuplík v Předmostí, kde probíhala následná afterparty. Celá akce se uskutečnila v naprostém pořádku a pohodě k maximální spokojenosti závodníků i diváků.

Kdo se akce zúčastnil, musí uznat, že i přes pramalou podporu sponzorů a jiných orgánů se skateboarding v Přerově těší obrovské oblibě.

(ik)