Na základě dosažených výsledků se do Plzně nominovalo pět judistů Železa Hranice a tyto závodníky pak doplnili ve výpravě věkem ještě starší žáci Bakovská a Trojnar z JK Femax Engineering.

Turnaj proběhl v hale Univerzity Plzeň a výprava hranických borců se neztratila – hned pět z nich zasáhlo do boje o medaile. Hraničtí dovezli dva tituly Mistra ČR, dvě třetí místa jedno bodované 5. místo, dále 7. a 9. místo. Výprava čítala dvě děvčata a pět chlapců.

První kov vybojovala Petra Bakovská ve váze do 44 kg a ten měl lesk bronzu, který pro tuto mladou judistku Femaxu znamenal již druhou mistrovskou medaili. Navázala totiž na stříbro z kategorie starších žaček.

Druhý kov pak přidala ve váze do 48 kg Marie Holčáková a ten byl rovnou mistrovský. Maruška ukončila svou skvělou první sezonu v kategorii dorostu, kdy dokázala zvítězit v Evropském poháru, nominovala se na Mistrovství Evropy, skončila druhá na MČR juniorek.

Zisk titulu Mistra ČR kategorie dorostu je onou třešničkou na dortu. Cesta k titulu nebyla jednoduchá, Marie ve třech mistrovských zápasech nenašla přemožitelku, prošla do finále a zde jasně za minutu zápas ukončila iponem.

Další, kdo se zapojil do boje o medaile, byl ve váze do 50 kg byl Robert Trojnar, který postoupil mezi čtyři nejlepší, aby zde svedl vyrovnaný boj s borcem z Dědic, kdy o vítězi rozhodli až rozhodčí, kteří byli nečekaně pro soupeře.

Robert spadl do boje o třetí místo, kde nezaváhal a s přehledem vybojoval třetí místo. Svou formu předvedl Jakub Jurka, který startoval ve váze do 60 kg a ukázal všem, jak se judo dělá.

Získal zlato, když ve finále porazil svého tréninkového soupeře z Olomouce. Na výkonu je výborné i to, že v každém utkání předvedl koncentrovaný výkon, který znamenal zisk zlata.

Ve stejné váze startoval i Michal Posmyk, který po vynikajícím výkonu postoupil mezi čtyři nejlepší. Zde však prohrál a do finále nepostoupil.

Prohra ho odsoudila do boje o bronz, kde celý zápas diktoval tempo a vedl, ale dvaadvacet sekund před koncem udělal chybu, která ho stála medaili a naděje na její zisk.

Slušný výkon předvedl ve váze do 66 kg Michal Šuta, který si v turnaji připsal dvě vítězství a dvě prohry, což v konečném součtu znamenalo zisk 7. místa.

Obdobně se vedlo ve váze do 73 kg Dominiku Olšákovi, který si připsal dvě výhry, postoupil mezi osmičku nejlepších, zde však podlehl pozdějšímu vítězi této váhy a v opravném boji podlehl až rozhodnutím rozhodčích a obsadil konečné 9. místo.

„Nemohu nic víc než konstatovat, že to byl skvělý závěr sezony. Všichni nominovaní předvedli bojovný výkon. Zisk titulu Holčákové a Jurky je skvělým výsledkem jejich celoroční přípravy a tvrdého tréninkového drilu v tréninkové skupině pod vedením trenéra reprezentace dorostu Jiřího Štěpána.

Výborná jsou i obě třetí místa věkem ještě starších žáků, kde je vidět, že nám v Hranicích rostou další talenti,“ zhodnotil trenér.

MAREK NÁDVORNÍK