Na velodromu v Prostějově se konalo mistrovství České republiky v závodě dvojic. Tohoto klání se zúčastnil v kategorii kadetů Jan Kadúch a společně se svým kolegou z Prostějova Michalem Mráčkem vybojoval stříbrnou medaili.

Další členové oddílu se v sobotu postavili na start předposledního podniku Moravskoslezského poháru mládeže v silniční cyklistice, pojmenovaného Do vrchu Pusteven.

Startovalo se od hotelu Ráztoka v Trojanovicích s cílem na Pustevnách. Pouze žákovské kategorie a kadetky měli situaci ulehčenou a cíl na ně čekal již v polovině stoupání po 3 km.

Hraničtí cyklisté potvrdili svou letošní vynikající formu. V mladších žácích zvítězil Jakub Rýpar, mezi staršími žáky vyhrál Jakub Frkal, na stříbrné příčce jej doplnil Jakub Vývoda a Jan Mareček dojel sedmý. Medailovou sbírku doplnila bronzový úspěchem kadetka Kristýna Šrámková.

V neděli proběhl dvojnásobně bodovaný finálový závod Moravskoslezského poháru v Petřvaldě. Tentokrát se jednalo o klasický silniční závod. První pozice si zde vyjeli Jakub Rýpar, Jakub Vývoda, Jan Kadúch, druzí skončili Kristýna Šrámková a Jaroslav Lacina, třetí potom skončil Jakub Frkal.

Všichni členové oddílu, kteří se postavili na start tedy vystoupili na stupně vítězů a demonstrovali tak svou letošní převahu. Po skončení závodu proběhlo v Petřvaldě vyhlášení celkového hodnocení Moravskoslezského poháru 2008. Ani zde nevyšli hraničtí na prázdno.

Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl Jakub Frkal, který dokázal celý seriál vyhrát. Druhá příčka patřila Jakubu Rýparovi a Kristýně Šrámkové, bronz získal Jakub Vývoda. Jan Kadúch skončil sedmý.

V nejstarší kategorii juniorů získal Jaroslav Lacina třetí místo, Jakub Masařík sedmou pozici, Radek Solanský skončil devátý, Tomáš Labanc získal 15. příčku a Ondřej Janča se umístil16. V celoroční soutěži oddílů získali hraničtí výborné druhé místo.

(cyklo)