Úvodní závody českého poháru se uskutečnily v sobotu v Soběslavi. Šlo o klasické městské kritérium na rovinatém okruhu, takže to byla vynikající příležitost pro rychlé závodníky - spurtéry.

Úspěšný den zahájila kadetka Kristýna Šrámková, která se poprvé ve své kariéře probojovala na stupně vítězů v Českém poháru a vybojovala skvělé druhé místo.

Čtvrtý dojel starší žák Jakub Vývoda, který měl trochu smůly, protože získal stejný počet bodů jako jeho soupeř na místě třetím, ale umístil se hůře v posledním spurtu a to rozhodlo o nešťastné „bramborové“ pozici.

Mezi staršími žáky startoval ještě Jakub Frkal a ten si vyjel slušnou dvacátou příčku. Největším úspěchem byl ovšem výkon Jana Kadúcha v kategorii kadetů, který prokázal své velmi dobré rychlostní předpoklady a v závodě zvítězil. J

e to jeho zatím největší úspěch v kariéře a odměna za poctivou zimní přípravu. V neděli se závodníci přesunuli do obce Pičín nedaleko Příbrami. Tentokrát závodili v klasickém silničním závodě.

Profil trati byl zvlněný s cílem na vrcholu stoupání. Tento typ trati již hranickým závodníkům tolik nesedl, přesto zajeli velmi slušná umístění, když Jan Kadúch s Jakubem Vývodou dojeli v hlavním poli a obsadili 13. a 24. místo.

Kristýna Šrámková stejně tak jako Jakub Frkal měli smůlu a přimotali se do hromadného pádu. Kristýna ještě zvládla závod dokončit, Jakubovi se to již nepodařilo.

(cyklo)