První závod po prázdninovém mistrovství světa se jel ve Velké Bystřici. Adam měl jediný cíl a tím bylo minimálně si udržet průběžnou bronzovou pozici v MČR. To se mu také podařilo, když dojel třetí.

„Nejel jsem špatně, ale v tu danou chvíli to bylo mé maximum,“ řekl po závodě. Pavel skončil v Bystřici šestý, když poslední dvě sekce odjel za plný počet bodů.

Měl ale smůlu, neboť mu v poslední sekci praskl řetěz. Pořadí bylo vyrovnané, ale právě tato skutečnost ho připravila o lepší umístění. „Nedokázal jsem se uklidnit a dělal jsem zbytečné chyby,“ konstatoval Pavel.

Celkově osmý závod republikového šampionátu se jel v Děčíně. Tamní trať Adamovi vyhovovala a po úvodním kole byl v čele s náskokem tří bodů na Romana Chvojku.

Ve druhém kole ale přerovského jezdce chytaly křeče do rukou, takže několikrát nedomáčkl zadní brzdu, což ho stálo zbytečné trestné body. Žádnou větší chybu ovšem neudělal a po projetí všech sekcí měl s Chvojkou stejný počet bodů.

O vítězi tedy musel rozhodnout počet čistě zajetých sekcí, ve kterých byl Chvojka lepší a zvítězil. Adam tedy obsadil druhé místo. Pavlovi dělaly problémy delší sekce, ve kterých časově nestíhal.

Působil nervózním dojmem jako v Bystřici, z čehož plynuly zbytečné chyby. Nakonec z toho bylo páté místo. Předposlední závod MČR se jel v Blansku a zúčastnil se ho jen Adam, jelikož Pavel byl nucen kvůli pracovním povinnostem závod vypustit.

V Blansku byla neskutečná zima, ale daleko horší byla malá vrstva sněhu, která pořádně zamávala s psychikou všech jezdců. „Do Blanska jsem jel s tím, že je to jeden z posledních závodů, kdy na svém kole vezu startovní číslo 1. Chtěl jsem si to užít a vychutnat si to,“ plánoval Adam.

Skutečnost však byla jiná. Sníh, mokro a zima jezdcům na kvalitě rozhodně nepřidaly a každá projetá sekce byla úspěchem. Úvodní kolo bylo velice náročné a výsledky po němvyrovnané.

Před kolem druhým pořadatelé některé sekce zlehčili, nicméně kameny byly nadále velmi klouzavé. Na jedné ze sekcí skončil Adam při pádu dokonce až po prsa v potoce. Bylo to trápení, ze kterého se nakonec zrodilo šesté místo.

Průběžný stav MČR: 1. Václav Kolář (Blansko) 144 bodů, 2. Roman Chvojka (Praha) 140 b., 3. Adam Procházka 117 a 6. Pavel Procházka 90 (oba Přerov).

Před posledním závodem, který se jede 10. listopadu na brněnském Výstavišti v rámci Sportlife, má již Adam jistotu bronzové medaile. Pavlovi by s největší pravděpodobností nemělo utéci šesté místo, ale určitě se ještě pokusí vybojovat pátou příčku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika