Trať závodu eXtreme Bike Brdy o délce 100 kilometrů nabízí krátké i dlouhé kopce, pěkné i těžké sjezdy, rychlé pasáže střídají úseky po kořenech a kamení.

Vydatný déšť se však výrazně podepsal na stavu trati a pod nánosy bahna i doprovody jen s obtížemi rozeznávaly své závodníky. Průměrná teplota navíc činila pouhých 10 stupňů.

Skvěle rozjetý závod měl Karel Hartl (Kelly's Racing Team). „Jelo se mi parádně, ale před půlkou závodu jsem píchl zadní kolo. Výměna mi trvala hrozně dlouho – plášť byl celý od bláta a já měl zmrzlé ruce,“ líčil hranický cyklista, který tak ztratil velmi nadějnou šestou příčku.

Jen o kousek dále potkal stejný problém i dalšího hranického jezdce Tomáše Gladiše (Bikezone-hranictibikeri.net.)

„Navíc nás s Kájou oba potkal v závěru závodu stejný problém, když nám ve vodě a blátě přestaly fungovat brzdy a v posledních sjezdech jsme už brzdili i očima,“ dodal Tomáš.

Nakonec byl Karel Hartl klasifikován jako 21. (13. v elitě) a Tomáš Gladiš 24. (6. v hobby).

A tak zatímco se oba zmínění cyklisté prali s defekty a dotahováním za lepšími příčkami, rodil se úspěch Lenky Hartlové (Kelly's Racing Team).

Manželé Hartlovi mají bojovnost v sobě a i v těchto nevlídných podmínkách závod Lenka dokončila jako pátá žena v pořadí a zvítězila ve své kategorii.

Na kratší, 63 kilometrů dlouhou trať, se vydal Bronislav Ivan (hranictibikeri.net), jemuž připadla 22. příčka celkově.