V Malajsii a v Brazílii, což byly kvalifikační závody na Havaj, vždy vyhrál svou kategorii do 24 let a o příčky nejvyšší chtěl bojovat i na vysněné Havaji. Závod se vyvíjel podle jeho představ až do třicátého kilometru běhu, kdy vytratil solné tablety a závod musel dokončit v křečích.

Nakonec z toho byla jedenáctá pozice a čas 9:51 hodin. Jakub Chmelíček pod vedením Jaroslava Hýzla udělal v přípravě spoustu tréninkové práce a věřil, že bude bojovat v Koně o nejvyšší příčky v kategorii 18 - 24 let. Adaptace proběhla dobře a vše se zdálo být v pořádku.

Na Havaji trénoval s Petrem Vabrouškem, což je v Česku triatlet číslo jedna v dlouhém triatlonu. „Měl jsem vše, co bylo zapotřebí ke kvalitnímu tréninku: klidný spánek, dobré jídlo a super regeneraci. Hlavně jsem věděl, že doma je všechno v pořádku a to bylo asi to nejdůležitější, abych byl v klidu.“

Po dvanáctidenní adaptaci přišel den D, který byl ovšem jeden z nejteplejších. Jakub chtěl 3,8 km uplavat pod hodinu, což se mu také podařilo. První polovinu plaval s určitou rezervou a postupně zrychloval.

Z vody vylezl relativně odpočatý za 59:21 minut. Na kole jel podle power tapu a snažil se, aby aktuální hodnota nepřesáhla 250 watů. Na kole strávil 5 hodin, 6 minut a 23 sekund.

V běhu vše vypadalo nadějně, na jednadvacátém kilometru měl čas 1:32 hodin a pohyboval se v první stovce startovního pole. Dalších 10 km sice mírně zpomaloval, ale byl neustále prvním Čechem.

V Energy Labu, což je úsek dlouhý tři kilometry, který není přístupný divákům, se lámal chleba. Jakub udělal velkou chybu, když vytratil solné tablety a zbytek maratonu prokřečoval.

Čas běhu byl 3:36:19 hod., což je nejslabší maraton, který kdy běžel. Výsledný čas byl tedy 9 hodin a 51 minut a na lepší než jedenácté místo v kategorii do 24 let to tentokrát nestačilo.

V celkovém hodnocení obsadil Jakub 227. pozici a byl za Vabrouškem, který finišoval o pouhých devět minut dříve, druhým Čechem. „Po závodě jsem byl trochu zklamaný, chtěl jsem víc! Je to sport a mě může těšit, že jsem pro to udělal maximum.

Ve srovnání s loňskými příznivými podmínkami a časem 9:37 jsem podal letos určitě kvalitnější výkon. Získal jsem další cenné zkušenosti a to se počítá.“ „Chybami se člověk učí a já věřím, že to příští rok bude zase lepší,“ řekl po návratu Jakub Chmelíček.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika