Tento závod je součástí Moravskoslezského poháru mládeže v silniční cyklistice a kromě domácích závodníků rozšiřují startovní pole pravidelně i cyklisté z Polska a Slovenska.

V kategorii starších žáků potvrdil Jakub Vývoda, že tyto rychlé rovinaté tratě mu vyhovují a svým soupeřům prakticky nedal šanci. Jeho vítězství je o to cennější, že neuplatnil pouze svou fyzickou převahu, ale dokázal bojovat dokonale takticky.

Ve stejné kategorii startoval i Jakub Frkal, který se dokázal udržet v první silné skupině a vybojoval slušné deváté místo. Na stupně vítězů vystoupili ještě dva hraničtí závodníci, a to Jakub Rýpar v nejmladší kategorii žáků a kadetka Kristýna Šrámková.

Po velmi dobrém výkonu obsadili shodně druhá místa. Nejpočetněji byli hraničtí zastoupeni mezi juniory, kde startovali hned čtyři. V této kategorii se již závodí opravdu velmi tvrdě a na startu se pravidelně objevují závodníci z reprezentačních výběrů.

Nejinak tomu bylo i tentokrát. Nejlépe se umístil Jakub Masařík na páté příčce, který v této kategorii startuje prvním rokem. Jeho starší oddíloví kolegové však také nezklamali, když především sedmou pozici Radka Solanského lze považovat za velmi solidní.

Tomáš Labanc dojel dvanáctý a Ondřej Janča třináctý.

(cyklo)