Diváci se mohou těšit na sledování exkluzivních videí z kritických míst Dakaru 2021 či zákulisní historky. „Čeká je mrazení v zádech i salvy smíchu. Přiblížíme jim napínavý průběh maratonského závodu. Osobité vyprávění posádky doplní i autentické filmové záběry přímo z tratě v Saudské Arábii,“ uvádí tým v tiskovém prohlášení.

Martin Macík na letošním Dakaru skončil čtvrtý a čeští závodníci opanovali hned tři etapy. „Dakar 2021 byl neskutečná jízda. Když si vzpomenu, jak se nám během maratonské etapy ohnula spojovačka, jak jsme do cíle dojížděli v kamionu, který skoro nebrzdil, adrenalin znova začíná pracovat. Až tyto momenty znova uvidíme v dokumentu promítaném na velké LED obrazovce, věřím, že nám i divákům přeběhne mráz po zádech. A spoustu zážitků a historek jsme fanouškům ještě nestihli vyprávět. Na akci Posedlí Dakarem bude konečně prostor. Máme vyzkoušeno, že potkat se osobně, je nejlepší,“ říká pilot kamionu Martin Macík a dodává, že i přímo v Přerovské rokli bude co zažít.

Bezpečnostní opatření spojená s koronavirem letos posunula tradiční akci ze zimních sálů na čerstvý vzduch letních závodišť v Přerově a Sedlčanech. Díky této změně si diváci budou moci užít také jízdy závodních kamionů, prohlédnout proslulý bydlík, vůz značky Liaz, v němž má tým během Dakaru zázemí, i celou flotilu doprovodných aut.

Big Shock! Racing míří do Přerova po víkendovém vítězství v závodu Baja Aragon ve Španělsku. „Přerovská rokle je ale další důležitou zastávkou. Bude to dlouho očekávané setkání týmu s fanoušky. Chceme lidem vracet energii, kterou nás během závodů zásobují. Snažíme se, aby vše zažívali s námi. Fanoušci jsou důležitou součástí našeho týmu,“ říká Martin Macík.

Začátek je naplánovaný v Přerovské rokli na 13 hodin, areál se závodními vozy bude pro diváky přístupný už od 10 hodin. Vstupenky mohou zájemci zakoupit na webové stránce posedlidakarem.cz.