Nádvorníková zvítězila v obou svých utkání a výrazně pomohla Olomouci k zisku zlata.

O den dříve startovala jako jediná zástupkyně Železa na mistrovství republiky jednotlivců. V kategorii do 70 kilogramů brala nepopulární páté místo, když v semifinále po čtyřminutové bitvě nestačila na kolegyni z JK Olomouc Pustějovskou. V boji o bronz pak podlehla závodnici z Prahy.

„Gabča měla po většinu zápasu navrch, od první minuty donutila soupeřku k pasivitě, ta za ni byla dvakrát trestána. Poslední a rozhodující trest se však nepodařilo doručit. Půl minuty před koncem se soupeřce podařilo Gabču hodit na wazari. Tuto ztrátu se bohužel nepodařilo dohnat,“ popsal utkání oddílový kolega Robert Trojnar.

MEDAILOVÁ SMRŠŤ V TVRDONICÍCH

Minulý víkend nezaháleli ani malí judisté Železa. Vydali se totiž až na jižní Moravu do Tvrdonic. Pro mnohé byla konkurence větší než obvykle, i tak se s ní dokázali vypořádat na jedničku.

Nejlepší výsledky získala Vanessa Maršálková, která obsadila druhé místo. Ilona Hofarová po svém prvním vítězství na závodech získala taktéž krásné druhé místo. Na stříbrný stupínek se postavili také Nikola Radová a Adam Hudeček.

Třetí místa obsadili Eduard Stržínek, Adam Plevák a Antonín Stržínek.