V pátek 31. ledna se do Ostravy sjelo mladší žactvo. Hranický oddíl zastupovali dva hoši a čtyři dívky.

„Konkurence je v těchto mladších kategoriích, především, co se počtu týče, obrovská. Organizátoři museli přihlášky značně vytřídit dle předchozích výkonů na přijatelný počet čtyřiceti závodníků na disciplínu,“ uvedla Klára Úlehlová z SK Hranice.

Nejlepšího umístění z hranických atletů dosáhla Vera Vítková, která si doběhla pro osobní rekord 48,87 s a čtrnácté místo na třístovce, patnácté místo obsadila na šedesátce s překážkami, kde časem 11,21 s zaostala za svým osobákem o dvě setiny.

MEDAILE PRO ODSTRČILOVOU

V sobotu 1. února se pak vydala pětice hranických závodníků na mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva. Každý šel po jedné disciplíně. Pořadatelé opět třídili početné startovní pole na 40 závodníků na disciplínu.

Nejlépe se vedlo vrhačce Barboře Odstrčilové, která mohla být spokojena jak s výkonem, tak s umístěním. Za vrh dlouhý 11,37 m si vysloužila nejen stříbrnou medaili, ale také osobní rekord a průběžné čtvrté místo v celorepublikových tabulkách.

Pro páté místo a osobní rekord 11:19,07 min. si v závodě na 3000 m doběhl Ondřej Glet.

VÁLELI I STARŠÍ ZÁVODNÍCI

Neděle 2. února byla v ostravské hale ve znamení mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů, mužů a žen. Hranická atletika zde měla deset zástupců. Činili se hlavně půlkaři.

V závodě na 800 m mužů vybojoval Petr Skřivánek zlato za čas 1:58,22 min a Adéla Zdražilová mezi ženami stříbro za čas 2:20,81 min.

Těsně pod stupni vítězů, tedy na čtvrtém místě skončil na nejkratším sprintu mužů Tomáš Vašíček za čas 7,22 s (7,21 s v rozběhu). Kristýna Podjuklová doběhla čtvrtá v závodě dorostenek na 3000 m, s časem 12:22,58 min ale spokojená zdaleka být nemohla.

Stejnou distanci absolvovala i její matka Iva Podjuklová, která obsadila v závodě žen osmé místo za čas 12:32,16 min. Z nového halového osobního rekordu 524 cm a osmého místa se v dálce radovala dorostenka Julie Číhalová.

Letošní nejlepší výkon si na čtyřstovce zaběhla žena Klára Úlehlová, čas 61,82 s jí stačil na šesté místo. Závěrečnou dvoustovku už potom protrpěla kvůli bolesti achilovky za 28,35 s (12. místo).

Šesté místo ve výšce mužů si za výkon 174 cm vyskákal Adam Orava. V dálce skončil sedmý za 564 cm, zde však absolvoval pouze dva pokusy, pak se musel kvůli kolizi časového pořadu přesunout na svou hlavní disciplínu, výšku.

Těsně před branami finále na šedesátce mužů skončil Filip Pustějovský, za letošní nejlepší výkon 7,41 s bral deváté místo. V nabitém startovním poli v závodě na 3000 m mužů doběhl Martin Prusek šestnáctý v osobním rekordu 10:35,39 min.