Derby v Hranicích mezi domácími Cementáři a Zubřím tak bude mít komorní atmosféru. Pokud se ale vůbec odehraje.

„Budeme to ještě s Českým svazem házené řešit. Někteří lidé si asi neuvědomují, že sportovní akce je i blok několika zápasů v hale, které se prolínají i s mládeží. Zápas je sice padesát nebo šedesát lidí, ale za hodinu vám přijedou další mužstva. Na to asi někdo zapomněl,“ vysvětlil šéf hranické házené Martin Schober.

V hale TJ Cement Hranice má být podle nařízení Českého svazu házené v sobotu od 18 hodin během utkání Hranice - Zubří stejně jako všude jinde v rámci extraligy prakticky prázdno.

Ve stanoveném limitu sta osob jsou zahrnuti hráči, realizační týmy, rozhodčí, delegáti, pořadatelská a zdravotní služba, zástupci médií, svazu i ostatní přítomné osoby.

TJ CEMENT NEPŘEBERE ZODPOVĚDNOST

„Kluby zodpovídají za to, že nikdo z účastníků utkání není osobou, na kterou se vztahuje nařízení o karanténě, které vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR v pátek 6. 3. 2020,“ píše v oficiálním nařízení házenkářského svazu prezident Jaroslav Chvalný.

To se ale vůbec nelíbí vedení TJ Cement Hranice.

„Klub rozhodně nepřebírá žádnou zodpovědnost. Tohle já odmítám. Zítra zase všechno může být jinak. Počkáme na další stanoviska státu a svazu. Podle nás nejde oddělovat jednotlivé zápasy, když jsou v rámci jednoho bloku. Už jsem na toto téma vyvolal jednání,“ prohlásil Martin Schober.

V úterý, tedy v den oznámení mimořádného opatření kvůli šíření nákazy novým typem koronaviru, klub zrušil tréninky všech kategorií a řešil další postup.

„Muži už by ale ve středu měli normálně pokračovat v přípravě. Chceme se hlavně porvat o play-off,“ nastínil trenér A-týmu Miroslav Bartoň.

Tréninky hranické mládeže nicméně TJ Cement zrušil do odvolání.

„Rušíme i turnaje, které jsou pořádané krajským svazem,“ prozradil Martin Schober.

Jisté tedy momentálně je pouze to, že pokud se sobotní derby mužské extraligy odehraje, bude bez diváků.

„Zamkne se hlavní vchod a dovnitř se nikdo nepovolaný nedostane. Nemíním to nějak počítat nebo vybírat, koho z příznivců pustit a koho ne. Nemůžeme riskovat několikamilionovou pokutu,“ ubezpečil Martin Schober.

Ztráta na prodaných vstupenkách na potenciálně nejnavštěvovanější utkání sezony je podle šéfa hranické házené druhořadá.

„Je to sice třeba jednou tolik, jako bývá pří průměrné návštěvě během sezony. Ztráta ze vstupného je pro mě ale v tuto chvíli absolutně nepodstatná,“ uzavřel Martin Schober.