Celkem na sportovní akci startovalo asi 70 závodníků. Čenda skončil ve své kategorii třetí, kdy jej od druhého místa dělil jen horší čas, neboť zvládl stejný chyt jako závodník druhý.

Na závody byli čeští sportovci pozvání díky příhraniční družbě karvinských horolezců.

Ti na oplátku pozvali polské sportovce na závody Českého poháru v lezení na rychlost, které se v červnu uskuteční v Příboru a v Lipníku nad Bečvou.

V loňském roce Čenda absolvoval závody Reginálního Tendon Cupu v lezení na obtížnost, který se stal od roku 2012 jakoby druhou celorepublikovou ligou, kdy byly sloučeny dřívější regionální poháry Čech a Moravy.

Díky tomu měl Čenda mnohem náročnější konkurenci a vybojoval jen druhé místo. Skončil totiž za závodníkem z Nového Boru. Pokud by nedošlo ke změně, tak by s největší pravděpodobností byl vítězem Moravské sekce regionálního poháru. Vyhrál první dva závody ve Vyškově a Jeseníku, v Praze byl, díky chybě ve finále, čtvrtý, přestože postupoval z prvního místa.

V Lanškrouně, po dvoutýdenním výpadku v tréninku způsobeném zánětem průdušek, skončil o jeden chyt na druhém místě, což nakonec rozhodlo o celkovém umístění v celorepublikové lize na krásném druhém místě.

V Sobotce a Trutnově skončil pátý.

Čeňkovi se daří, přestože v Hranicích nemá odpovídající tréninkové možnosti. Nejbližší vhodné tréninkové stěny jsou v Příboře či Zlíně, kam dvakrát v týdnu dojíždí. (red)