„I tentokrát k nám dorazila řada matadorů, kteří se účastní prakticky každý rok, nechyběly ale ani zcela nové tváře. Těší nás důvěra těch věrných i fakt, že se nám stále daří oslovovat nějaké nováčky," pochvaloval si jeden z organizátorů Petr Macháň. Všichni, bez rozdílu zkušeností, si to v sobotu rozdali v soutěži smíšených trojic, v neděli pak byl na programu turnaj mužských dvojic. A jak to všechno dopadlo?

Sobotní mixy ovládl hranický tým 3bit ve složení Katka Váňová, Marek Beneš a Petr Gofroj, jenž ve finále porazil trojici A je to ze Šenova. Bronzovou medaili vybojovalo olomoucké trio s názvem Magistři.

Šenovákům A je to se dařilo i v čistě mužském nedělním zápolení. Karel Malík s Davidem Valovým tentokrát dosáhli dokonce na zlato. Zkušený pár ve finále vyškolil mladíčky z Oder, kteří si říkali Chulimanga. Čest Hranic na stupních vítězů zachraňoval celek Super Flow ve složení David Baštan a Ondřej Tureček.

Ani letos nechyběl bohatý doprovodný program. Ten kromě náročné dovednostní soutěže nabídl třeba vystoupení kytaristy Radima Černého nebo party dirigovanou Muzikpouštěčem Fanošem. Vše samozřejmě na písku. Na stejném, na kterém se všichni už příští rok sejdou k jubilejnímu desátému Switch Cupu. (dki)