Tatran vstoupil do duelu proti favoritovi slibně, naopak Hraničtí se trápily a byl z toho v úvodních minutách brankový stav 4:1 pro hosty z Litovle.

Jenže z dobře rozjetého utkání svěřenci Aloise Lasovského postupně vypadli.

„Začátek se nám nevydařil, ale pak jsme našli optimální sestavu a optimální hru na Litovel. Nechtěli jsme hrát zbrkle," prozradil Libor Hrabal, kouč Hranic.

Po čtvrthodině hry už bylo skóre vyrovnané 8:8, důležitý moment přišel záhy.

Po sporném zákroku na hostujícího Zbránka a následných protestech hrál Cement v dvojnásobném oslabení, této výhody však Litovel vůbec nevyužila.

Naopak do vedení o dvě branky se dostaly Hranice a do konce poločasu už to šlo s litovelským týmem jen z kopce.

„Udělali jsme čtyři technické chyby a přesilovku prohráli 1:2. Tam nastal obrovský útlum. Přestalo se nám dařit," připustil trenér Litovle Alois Lasovský.

V útoku se sice prosazovala posila Kozlovský, barvy Hranic však úspěšně střelecky propagovali Tůma s Čadrou a manko hostů rostlo až na poločasových osm gólů.

Na velký návrat jako proti Plzni v předcházejícím kole Litovelští vzpomenout nedali. Hranice nic nepodcenily a dostaly se i na rozdíl deseti branek.

„V poločase jsme hráče upozorňovali, že se hraje zase od nuly a že tady nechceme žádné drama. Ať si to pohlídáme a to se nám podařilo," řekl hranický lodivod.

Zápas, ve kterém příliš nevynikala defenzivní hra, nabídl téměř 75 gólů.

Domácí mohli po jasném vítězství 42:32 poděkovat fanouškům.

Nad divokým vývojem skóre se po výhře pousmál kouč Cementu Libor Hrabal a varoval: „Dostat třicet dva gólů je trošku moc. Ale jsme spokojení s výsledkem a s útočnou hrou. Obranu musíme trošku zpevnit a víc reagovat na střelce soupeře, aby tam nebyly jednoduché góly," prohlásil Hrabal.

Dostali nás do kolen

Na straně Litovle panovalo zklamání, příčin porážky bylo hned několik.

„Hlavním důvodem je, že se nám nedařila obrana. Od stavu 4:1 jsme přestali hrát a dělali jsme hrubé chyby. Špatně jsme přebírali hráče, ztratili jsme bojovnost. Bylo to nějaké divné," uznal kouč Tatranu Alois Lasovský a pokračoval: „V útoku byla střelba asi třicetiprocentní a to je znát na výsledku. Ale hlavní příčina je v obraně, včetně gólmanů. Čtyřicet dva gólů hovoří za vše. Kluci se snažili, ale neuhlídali třeba spolupráci s pivotem Zemánkem. Jejich nátlaková útočná kombinace nás dostala do kolen," řekl Lasovský.

Nedostatky v defenzivě se pokusí Litovelští odstranit před dalším extraligovým soubojem.

Hanáky čeká souboj s Frýdkem-Místkem, který v úvodu sezony dvakrát zvítězil.

„V obraně nám chybí komunikace. Všechno jsme dělali na úkor obrany a teď musíme udělat minimálně jeden celý trénink v týdnu jen na obranu. Tam je momentálně největší slabina," uzavřel litovelský trenér.

TJ Cement Hranice – Tatran Litovel 42:32 (22:14)

Nejvíce branek: Čadra 13, Tůma 9, Magrla 7 – Kozlovský 10/1, Zbránek 6, Mičola 5/1.

Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 3:1. Diváci: 270.