S celkovým počtem 88 bodů v disciplíně požární útok v kategorii Starší obsadili 1. místo soutěže. Družstvo ve složení Dominika Blažková, Lucie Pavlíková, Šárka Wellartová, Tadeáš Havran, Ondřej Hlavinka, Hynek Pavelka a Jan Pírek celou sezonu excelovalo a sbíralo vysoká čísla v bodovací tabulce. První příčku si drželo už na předposledním závodě, své vítězství však potvrdilo až na finále ve Stříteži.

„Soutěž byla rozhodnuta až na poslední soutěži ve Stříteži, kterou sice vyhrálo družstvo Paršovic, se kterým jsme bojovali o 1. místo, ale hasiči z Velké obsadili místo 2. a tak se celkovými vítězi stali oni," popsala průběh soutěže vedoucí závodníků z SDH Velká Irena Hapalová. Tým se zúčastnil celkem jedenácti soutěží v přerovském okrese a své prvenství si musel vybojovat mezi 16 družstvy.

Pozadu nezůstali ani mladší hasiči, kteří se Velké ceny mládeže OSH Přerov zúčastnili taktéž.

„Sbírali první zkušenosti, absolvovali pouze sedm závodů, a přesto obsadili výborné 11. místo v celkovém pořadí," chválila je Hapalová. V kategorii Mladší běhali Liliana Dreiseitlová, Kristýna Doležalová, Jan Michálek, Tomáš Pírek, Nikola Lukšíková, Dan Dreisietl, Martin Richter, Míchal Štefan. Týmu se ze začátku sezony nedařilo. Jakmile se však otrkali, začali bodovat. Nejlépe pro ně dopadly jejich poslední tři závody v Olšovci, Soběchlebech a Partutovicích. Obě družstva tak sbor dobrovolných hasičů z Velké reprezentovali na výbornou.

Autorka: Veronika Hlavinková