„Tady to utkání bylo z naší strany hodně důležité. Velice jsme se na to připravovali, ale v Českém poháru se nám zranili dva hráči základní sestavy. Museli jsme povolat kluky, s kterými máme dohodu jen v nejnutnějším případě,“ prozradil na úvod trenér Cementu Miroslav Bartoň. Na soupisku se tak vrátil i zkušený Marek Tůma.

Cementáři ale vůbec nezačali dobře. Náskok Lovosic do konce poločasu pouze zmírnili na dva góly. Hranice ale po změně stran do zápasu vrátily skvělé zákroky Kučerky. Domácí se v 58. minutě dostali do vedení 28:25 a zdálo se, že je hotovo.

Závěr ale nakonec rozhodně nebyl ničím pro kardiaky. Po chybách se Lovci dotáhli na rozdíl jediné branky, dokonce mohli srovnat, což jim ale nedovolil Kučerka.

„V závěru jsme udělali nesmyslné technické chyby, ale díky Kučerkovi v brance jsme to udrželi. Myslím si, že jsme si ty body dneska zasloužili,“ uvedl pro svazový web Miroslav Bartoň.

„Druhá půle je pro nás ve všech zápasech jak herně, tak i výsledkově lepší. Jsem rád, že když jsme to dotáhli na remízu, tak se nám to do třetice povedlo urvat,“ oddechl si hranický kouč.

Jeho tým se extraligové výhry dočkal poprvé od 14. září, kdy Cementáři ve druhém kole zvítězili v Maloměřicích.

TJ Cement Hranice - HK FCC Město Lovosice 29:27 (12:14)

Nejlepší střelci: Magrla 7, Brož 4 – Motl 10, Trkovský 4. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 148.