Už před odjezdem do Zubří Cementáři věděli, že mají vše ve svých rukou, jelikož Lovosice dopoledne přehrály Duklu Praha 29:24. Matematika tedy byla jasná: za vítězství stříbro, za remízu bronz a porážka by znamenala nepopulární čtvrté místo.

„Přestože všichni věděli, o co hrajeme, před utkáním jsem žádnou nervozitu v kabině nepociťoval. Kluci byli spíš nahecovaní a odhodlaní udělat ten poslední krok a napravit tak všechny malinké zakopnutí během sezony," přiblížil atmosféru v kabině před klíčovým duelem celé sezony kouč Cementu Libor Hrabal.

Jeho svěřenci měli vstup do utkání jako z říše snů. Vyrovnaný stav vydržel jen do skóre 2:2. Cementáři povzbuzováni hojným počtem svých fanoušku se brzy ujali vedení a v 8. minutě to bylo 5:2 pro hosty. Ti šli srdnatě za svým cílem a ve 22. minutě už vedli o devět branek 13:4. Tahouny týmu byli především Stržínek s Tůmou a skvělý Kučerka v bráně.

„Do utkání jsme nastoupili s elánem a odhodlaní bojovat o každý míč, každou branku. Vytvořili jsme si náskok a postupně jej zvyšovali. Zubří se nedařilo, respektive jsme jej drželi na distanc a téměř nic nedovolili," pověděl Hrabal.

Před přestávkou pak přišla jen mírná korekce ze strany domácích, kteří ještě na dálku bojovali s Plzní o konečné páté místo. V pauze tak svítilo na tabuli skóre 17:10.

Po změně stran utkání pokračovalo v zaběhnutých kolejích. Největší rozdíl ve skóre byl ve 44. minutě, kdy Cementáři vedli 28:18. Domácí však utkání před devíti sty diváky nechtěli odfláknout a v poslední desetiminutovce ještě zabrali. Trefovali se především Bechný s Polozem. Hraničtí si však historický úspěch nenechali uklouznout mezi prsty, na Valašsku zvítězili 31:26 a mohli začít slavit.

„Hráči dodržovali taktické věci, takže vše fungovalo, jak má. Druhé místo v extralize a vítězství v Českém poháru, to je pro nás neskutečný úspěch. Kdyby mi někdo před sezonou pověděl, čeho všeho letos dosáhneme, tak bych mu asi moc nevěřil. Na druhou stratu tým byl cíleně a dobře posílený, měli jsme údernost spojek. Věřil jsem, že postoupíme mezi nejlepších šest. V koutku duše jsem věřil, že v nadstavbě nějakou medaili uděláme, ale nikde jsme to nechtěli říkat nahlas. Šli jsme zápas od zápasu za svým cílem a dnes můžeme slavit," zhodnotil sezonu trenér Libor Hrabal.

Utkání v nedalekém Zubří si nenechali ujít ani příznivci hranického klubu. „Naši fanoušci nám v Zubří připravili vynikající kulisu a po zápase jsme pak s nimi oslavovali na hale. Ty největší oslavy se však plánují na příští víkend. Domlouvá se nějaká party, kterou zakončíme úspěšnou sezonu. Vše organizují hráči, takže jsem sám zvědav, jak budou oslavy vypadat," prozradil kouč v neděli, ani ne čtyřiadvacet hodin po vítězné bitvě.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice 26:31 (10:17)

Nejlepší střelci: Bechný 8/5, Václav 4, Poloz 3 – Tůma 11, Stržínek 9, Šíra 4., Sedmimetrové hody: 5/5 – 0/0. Vyloučení: 2 – 3. Rozhodčí: Hanák, Novák. Diváků: 900.

Zubří: Janků, Orság – Šlachta 2, Douda 1, Horut 2, Randýsek, Šustáček 2, Bechný 8/5, Večeřa, Václav 4, Přikryl, Dědek, Mičkal 2, Trifunovič 2. Trenér: Aleš Kořínek.

Hranice: Kučerka, Fabián – P. Magrla, Stržínek 9, Rachač 2, Brož, Čadra 2, Bajgar 2, J. Samiec, Tůma 9, Galus 3, Šíra, Dolák. Trenér: Libor Hrabal.

Tipgames extraliga

Skupina o 1.-6. místo – 10. kolo: Zubří – Hranice 26:31, Lovosice – Dukla Praha 29:24, Jičín – Plzeň 26:23.

Tabulka

Tabulka