Přestože Hraničtí všechna utkání vyhráli a třetí kolo ovládli, v celkovém pořadí Moravské ligy končí na pěkném druhém místě.

Hodně slušný výkon předvedl na tatami Šimon Skurka (81 kg), který všechna svá utkání s přehledem vyhrál před časovým limitem.

Největší posilou týmu byl Marek Nesvadba (90 kg) z Olomouce. Vyrovnaný zápas se pral s mistrem republiky Pustějovským, kterému podlehl až v prodloužení tím nejtěsnějším rozdílem. Nezalekl se ani soupeře Rašky, který je o jednu váhovou kategorii těžší.

„Na tatami ukázal nádherné judo a jsem rád, že nás na žíněnce podpořil a nechal tam kus sebe”, zhodnotil výkon Nesvadby kouč Miroslav Hanák.

Tým podržel i David Hyvnar ze spolupracujících Závišic v nejtěžší váhové kategorii nad 100 kilogramů, kde pokořil i reprezentanta České republiky a uzavřel tak svou závodní kariéru ligového hráče v tom nejlepším rozpoložení.

Nutno zmínit také výkony reprezentanta České republiky Davida Šatánka (60 kg), který všechny soupeře deklasoval a svým bočním nadhozem o goši dokázal, že patří mezi tuzemskou špičku.

Také Tomáš Ličman (73 kg) rozmetl všechny soupeře svou spanilou jízdou výher a svým uvědomělým výkonem přispěl k cenným bodům družstva.

Jakub Horák (66 kg) předvedl vyrovnaný výkon před přípravou na blížící se mezinárodní turnaj v Chorvatsku. Olomouckého Jiřího Bodnara chytla forma do 100 kg a na tatami vypadal skvěle. Tomáš Čechák si z turnaje odnesl cenné zkušenosti a svým elánem v zápasech přispěl taktéž k výhře Železa Hranice.

„Borci do toho dali prostě srdíčko a takovou atmosféru jsem již dlouho na závodech neviděl,“ pochvaloval si šéftrenér oddílu Marek Nádvorník.

„Svou účastní v klíčovém zápase proti Baníku pomohl i zraněný Tomáš Beran, který tak nenechal své kamarády ve štychu, za což má od nás palec nahoru,“ usmíval se trenér Miroslav Hanák.

Vyrovnané výkony podali i zkušení judisté, kteří hostovali u jiných klubů, a to ostřílený Jan Vaněk (66 kg), nováček František Zlámal (60 kg), nadaný Jakub Hrbáček (66 kg), špičkový Vincent Skurka (60 kg) a odhodlaný Václav Jašek (nad 100 kg).

„Soutěž Moravská liga proběhla svižně, jako vždy v přátelském duchu, a ani s pravidly nebyly tentokrát žádné problémy. Na dvou tatami bylo k vidění mnoho velmi pěkných utkání”, dodal k závodům pořadatel soutěže Jiří Pálka.

Autor: Adam Purgert

KONEČNÉ POŘADÍ MORAVSKÉ LIGY 2017:

1. 1. JC Baník Ostrava
2. JC Železo Hranice A
3. SKKP Brno
4. SK Přerov
5. BeF Home Blansko
6. JC Železo Hranice B