Výprava v konkurenci závodníků ze Slovenska, Polska a Německa předvedla slušný výkon a domů dovezla tři medaile. Skvrnkou na turnaji je zranění dorostence Šimona Skurky. Na turnaji se představilo více jak 200 závodníků.

Jako první vstoupili do boje dorostenci Robert Trojnar, Šimon Skurka a Petr Pírko, všichni bojovali ve váze do 73 kg.

Velmi zdařilý vstup do turnaje měl Šimon, který první dvě utkání zvládl před časovým limitem. Ve třetím se zranil, a tak jej trenér Adámek z dalších bojů stáhl.

Moc se nedařilo Petru Pírkovi, který podlehl v úvodu pozdějšímu vítězi váhy, ani v opravách nedokázal projít do boje o bronz.

Lépe na tom byl Robert Trojnar, který prošel až do boje o finále, kde svedl vyrovnaný boj, který přešel až do prodloužení, ale ani to nerozhodlo, a rozhodčí poměrem 2:1 rozhodli o prohře Roberta, který pak bojoval o třetí místo a boj zvládl. Díky tomu do Hranic putuje bronz.

V kategorii mužů se nejlépe prezentoval Jakub Horák ve váze do 60 kg, který prošel sítem vyřazovacích zápasů až do finále, kde narazil na reprezentanta Německa, kterému dlouho vzdoroval a zápas se rozhodl až v prodloužení, kde soupeř využil chybu Horáka. Jakub domů veze stříbro.

Ve váze do 73 kg bojoval Lubomír Holčák, který se vrací po zranění. Zkušený borec prošel mezi čtyři nejlepší, kde narazil na slovenského Raidla, se kterým svedl vyrovnaný zápas, ale zkušenější závodník zvítězil a Luboš spadl do boje o bronz, kde již nezaváhal a obsadil konečnou třetí příčku.

Ve váze do 66 kg bojoval junior Jakub Jurka, který předvedl slušný výkon a získal konečné 7. místo. Na 9. pozici skončil Ladislav Adámek, který startoval ve váze do 90 kg, když stopku mu vystavil závodník z Německa. (mn)