První zápas turnaje, který odehráli Cementáři proti Olomouci, sice Hranice vyhrály 14:9, ale výkon, především v prvním poločase, byl ospalý. Podepsala se na tom hlavně úspěšnost střelby, který byla 36% a teprve zlepšený výkon ve druhém poločase přinesl do kolektivu klid.

Ten hráči potřebovali hlavně proti Zlínu, který je tradičním rivalem. Zlín hraje, jako jediný účastník tohoto turnaje, nejvyšší házenkářskou dorosteneckou soutěž. Hraničtí se několik let utkávali právě se Zlínem v soubojích o postup do 1. ligy, vždy neúspěšně. V neděli ale byly veškeré papírové předpoklady zapomenuty. Hraničtí dorostenci nedali soupeři žádnou šanci a hlavně zlepšená koncovka křídel Jaroše a Stani Samiece zajistila vítězství nad favoritem 15:10.

V tom okamžiku bylo jasné, že následné utkání s KP Brno bude o prvenství v turnaji. Brňáci, hrající rovněž 2. ligu, jsou po podzimu dva body před Hranicemi. Zápas byl celou dobu vyrovnaný a Brno strhlo své vítězství na svou stranu až v závěru. Prohru o jednu branku okomentoval vedoucí družstva Alois Rudolf: „Hráli jsme celou dobu vyrovnanou partii, ale k zemi nás tlačilo neproměňování vyložených šancí, kterých jsme zahodili celkem sedm. To se nám v mistrákách nemůže stávat."

Závěrečná remíza 13:13 s Maloměřicemi potvrdila, jak důležitá je právě střelecká potence spojek. Kobliha, Večerka ani Ličman se nebyli schopni prosadit, a mančaft bez

spojek není mančaft. Celkově si však Cementáři odvážejí z Olomouce krásné druhé místo, a to hlavně díky brankáři Pavlovi Kleislovi. (sb)