Hlavní tratí dorostenky Adély Dostálové je běh na 800 m. Na mistrovství republiky se nominovala časem 2:17,24 min. z třetího kola ligy v Třinci. Mezi 24 vybranými závodnicemi měla sedmý čas a patřila tak do okruhu adeptek osmičlenného finále.

Dostálová nastoupila hned k prvnímu ze tří rozběhů vedle hlavní favoritky disciplíny Pavly Štoudkové z Brna a doběhla si pro přímý postup ze druhého místa v čase 2:19,22 min.

Do finále vybíhala z osmé dráhy.

„Závod měl úplně jiný průběh než sobotní rozběh, hlavní favoritky nenechaly nic náhodě a hned od začátku nasadily ďábelské tempo. Adéla s nimi držela kontakt prvních 500 metrů, pak jí bohužel cukly a ztrátu již nedohnala,“ popsala trenérka Klára Úlehlová.

Do cíle doběhla Dostálová šestá ve druhém nejlepším kariérním čase 2:18,18 min. Medaile letos visely velmi vysoko. „S šestým místem může být spokojena,“ dodala Úlehlová.

ČMELÍK ZABĚHL OFICIÁLNÍ OSOBÁK

Junior Martin Čmelík byl jedním ze 16 vybraných závodníků do závodu na 5000 m, nominoval se časem 16:48,48 min z prvního kola ligy v Šumperku, z přihlášených měl nejpomalejší čas.

Závod v neděli dopoledne probíhal v intenzivním dešti. Již pár kol po startu se celé závodní pole roztáhlo a Čmelík se držel v jeho zadní části. Někteří závodníci závod v tomto počasí vzdali, Čmelík ale držel solidní tempo až do konce a cílem proběhl v novém oficiálním osobním rekordu 16:22,09 min na výborném jedenáctém místě. Neoficiální osobní rekord z doby, kdy ještě nebyl registrován pod žádným oddílem, má ještě o pár vteřin lepší.