Poté, co svěřenci lodivoda Libora Hrabala nestačili v semifinále na favorizovanou Plzeň, sehrají hraničtí házenkáři již v sobotu první kolo o konečné umístění v házenkářské extralize. Středomoravský celek přivítá na domácí palubovce rozmarnou Karvinou.

I přesto, že hraničtí borci nedokázali porazit v semifinále Západočechy, předvedli před domácím publikem solidní hru. Na ni chce navázat o víkendu i hranický trenér. Zásadní roli pak sehraje obrana Cementářů. „Musíme pohlídat hru před pivoty, kterou mají dobře zvládnutou. To bude asi ten základní kámen, který musíme opravdu zvládnout," předestřel Libor Hrabal.

Hranický mančaft naštěstí nepostihla během mezičasu žádná zranění. Do hry však nenastoupí Martin Stržínek
 a Radim Brož, kteří disponují dlouhodobějšími problémy.

Zásadní výhodou v úvodních bojích o bronz je v prvních dvou kolech domácí prostředí. „Doufám, že bude plný dům," přeje si trenér Cementářů. S úsměvem pak dodává, že sestavu měnit nemůže. Hranice totiž hrají s tím, co mají, a kádr ponechá lodivod na stejné vlně jako v mačích se Západočechy.

Severomoravané zcela jistě nenechají Hranicím nic zadarmo. Karviná na začátku sezony okupovala zadní příčky tabulky, přesto se v jarní části dokázala zmátořit a vyřadila ve čvrtfinále play-off favorizované Zubří. „Karviná je štikou ligy. Změna trenéra jim něco přinesla. Nebude to vůbec jednoduché," uvažoval Libor Hrabal.

Cementáři budou chtít dát severomoravskému mančaftu jednoduché góly, a jak naznačil hranický lodivod, musejí hlavně pořádně připravit akci pro své spojky.

„Ať už je to Rachač, či Horut. Pak se nám otevře prostor. Budeme se muset pokusit dát i nějaký rychlý protiútok přes křídla," konstatoval trenér.

Za silnou obranu se pak do domácí kasy postaví opora hranického mančaftu brankář Josef Kučerka. „Doufejme, že Pepa bude mít svůj den," zmínil na závěr Libor Hrabal.

Hra o medaile začíná v sobotu a pokračuje na domácí palubovce druhým odvetným kolem v neděli.

Autor: Lubomír Budný