Hranická posádka s názvem „Dračí dech“ se ve zbrusu nových dresech zúčastnila svého prvního závodu s názvem „O pohár Plumlovského draka“ ze série závodů Dragon Boat Grand Prix 2009 – Východní divize, který se konal v sobotu 9. května na přehradě v Plumlově.

Závodilo se ve čtyřech drahách na vzdálenost 200 m a 2 km. Delší závod se jel na otáčky. Závod na kratším úseku se jel systémem tří jízd, kde první dvě jízdy byly kvalifikační a určily nasazení do finálové jízdy na základě dosažených časů a pořadí.

V tomto závodě hranická posádka „Dračí dech“ první dvě jízdy vyhrála a byla nasazena přímo do finálové jízdy A. V celkovém pořadí obsadila čtvrté místo z celkového počtu sedmadvaceti startujících posádek.

Za toto umístění získali hraničtí 96 bodů v základní části druhého ročníku Grand Prix 2009. Na dlouhé trati hranická posádka složená z jedenácti žen a devíti mužů obsadila opět nepopulární čtvrtou pozici z celkového počtu dvaceti posádek.

Je vidět, že pilná zimní příprava se začíná zúročovat. Stačí totiž mít chuť zasportovat si a pobavit se doslova v jedné lodi, v jednom dresu. Závodit mohou všichni, ať již mají nějaké předchozí zkušenosti, nebo ještě v dračí lodi neseděli.

Je potřeba pouze odhodlání a projevit snahu, aby pohyby odpovídaly pádlování a nepřipomínaly spíše šerm mezi členy posádky. Vždy se jedná o tým lidí, kteří mají chuť se realizovat, a kterým se jedná o dobrý pocit ze synchronizované jízdy celého týmu.