III. Pálavský festival dračích lodí

Další díl pohárového závodu GRAND PRIX se uskutečnil na Pálavě ve dnech 25.-26.07.2009 za účasti 36 posádek z celé ČR.

Sobotní klasický bodovaný závod na 200 metrů se kvůli nepřízni počasí a velkým vlnám a větru přesunul do sousední jachtařské zátoky a jela se poprvé v historii bodovaná dlouhá trať 1,2 km.

Ani tímto se však obě hranické posádky nenechali rozhodit a opět suveréně zajeli tento závod.

Výsledky – dlouhá trať: celkem 36 posádek
2. místo Dračí dech Hranice kategorie MIX čas : 6:13:48
22.místo KOMETY Hranice kategorie ženy čas : 7:04:45
Ženská posádka KOMETY ve své kategorii zvítězila.

V neděli se počasí uklidnilo a dopoledne se rozběhly závody na 200m.

Smíšená posádka Dračí dech byla za sobotní 2. místo nasazena přímo do semifinále. Závod proběhl jako open a mohli zde startovat i posádky posilněné o závodníky z českého poháru a bez žen.

Hraničáci této šance nevyužili a startovali ve stejném složení. Finálový závod pěti nejlepších posádek byl neuvěřitelně vyrovnaný a o výsledku dlouho rozhodovali rozhodčí i někteří závodníci z cílové kamery. Zlatou medaili by si však za tento vyrovnaný závod zasloužili všichni finalisté.

Výsledky – trať 200m :
4. místo Dračí dech Hranice kategorie MIX čas 00:44:67
Ženská posádka KOMETY ve své kategorii zvítězila časem 00:54:89.

I. Mezinárodní festival dračích lodí v Trenčíně

Během minulé soboty na Ostrově v Trenčíně na řece Váhu vyvrcholil historický první mezinárodní festival dračích lodí, na kterém se prezentovalo 12 posádek. Na Slovensku se tyto závody konaly poprvé. I lodě, které tady startovaly, se musely pronajmout z Moravy.

Vítězem se stali Trenčínští draci. Domácí vítězné posádce Dračia légia vypomáhal i nejlepší obránce NHL, kapitán Boston Bruins Zdeno Chára.. V kategorii na 1000 metrů skončila posádka Dračí dech Hranice na třetím místě a ženská posádka KOMETY zvítězila.

Čistě ženská posádka KOMETY a smíšená posádka DRAČÍ DECH určitě nemají ten nejlepší, nejsilnější a nejvýkonnější tým na startu, ale nejvíce věří, že jsou nejlepší, dávají do každého závodu i srdce a proto mají tak skvělé výsledky.