Malebné prostředí Krkonoš přivítalo závodníky namísto babího léta provazy vody sršícími z nebe a vlezlou zimou. Přesto se však v pátečním odpoledni na pěti stech metrech dračice z klubu Moravian Dragons vklínily mezi pražské kluby WILD a Tragédky a svou zarputilostí a houževnatostí vybojovaly druhé místo.

Přerovští muži si s sebou nedovezli formu, která je zdobila převážnou část roku, a museli se spokojit s bronzovými medailemi. Ani v sobotu se počasí neumoudřilo. Přerovské ženy však nedbaly extrémních povětrnostních podmínek a ve sprintu na trati 200 metrů si znovu zaslouženě dopádlovaly pro stříbro.

Po rozkolu ve vzrušené diskusi mezi pořadatelem a některými kapitány zúčastněných týmů se mužská posádka rozhodla podpořit své úhlavní soky z Nymburku a společně s nimi a Kojetínem odstoupila ze závodů.

Svým sportovním gestem se sice Přerovští dragoni připravili o celkové druhé místo v letošním hodnocení Českého poháru a pohoršili si na úkor Pražského výběru, může je však těšit alespoň vítězství v dílčím poháru udělovaném za výsledky na trati 500 metrů.

Naopak dračice výkonem z posledního souboje o bod předčily Tragédky z Prahy a vyšplhaly se až na druhé místo v závěrečném bilancování Českého poháru, čímž o příčku vylepšily své pozice pracně vydobyté v minulém ročníku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika